Hlavní navigace

Zrušení pp dle § 66

  • (neregistrovaný) 85.193.53.---

    21. 8. 2008 15:17

    Já, zaměstnanec chci ve zkušební době ukončit pp, ale chtěl bych dodělat tento měsíc. Chci se zeptat, když příští poslední týden v měsící srpen mám poslední směnu psanou na čtvrtek 28.08.2008 a poté volný víkend až do neděle 31.08.2008. Kdy mám tedy doručit zaměstnavateli výpověď? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 8. 2008 15:31

      Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

      Re: Zrušení pp dle § 66
      Zaměstnavateli předáte "oznámení o skončení PP ve zkušební době" (ne výpověď). Pokud to budete předávat osobně, pak to stačí v ten čtvrtek. Pravděpodobně Vám vznikl nárok na dovolenou za odpracované dny, tj. 1/12 roční výměry dovolené za každých 21 odpracovaných dní. Můžete se tedy dohodnout na čerpání dovolené na počátku září a ukončit PP až na začátku září po vyčerpání dovolené. Pokud ji nevyčerpáte, zam-tel Vám ji proplatí.

    • 21. 8. 2008 15:36

      Josef (neregistrovaný) 85.193.53.---

      Re: Zrušení pp dle § 66
      Mohu tedy PP zrušit i v pátek 25.08.08 a je skutečně nárok na dovolenou ve zkušeb. době? Děkuji.

    • 21. 8. 2008 16:01

      Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

      Re: Zrušení pp dle § 66
      Ano, můžete a nárok na dovolenou máte, pokud jste odpracoval alespoň těch 21 dní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).