Hlavní navigace

Sídlo s.r.o. v RD společníka ??+ §136

  • (neregistrovaný) 89.235.0.---

    21. 8. 2008 17:13

    dobrý den, prosím o názory:
    Co obnáší umístění sídla spol. s r.o. v RD jednoho společníka (jednatele)? Stačí nám stůl a počítač, tak se nám nechce utrácet za prostory.
    Musí být toto na stavebním úřadě hlášeno?

    moooc děkuji

    a ještě jeden dotaz:

    jeden společník a zároveń jednatel podniká v tom samém oboru jako FO a bude od s.r.o. nakupovat zboží.(s.r.o bude dovážet a on distribuovat). Je to tak dohodnuto s druhým společníkem. Je třeba to nějak zakotvit do společenské smlouvy?? ( § 136 ??)

    ještě jednou moooc děkuji

    Z.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 8. 2008 10:14

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: sídlo s.r.o. v RD společníka ??+ §13
      >dobrý den, prosím o názory:
      >Co obnáší umístění sídla spol. s r.o. v RD jednoho
      >společníka (jednatele)?

      Písemný souhlas vlastníka nemovitosti, přiložený k návrhu na zápis do OR, pak bude zapsáno sídlo dle návrhu, musí být označeno- obch.firma a IČ, pošt.schránka pro doručování pošty

      Stačí nám stůl a počítač, tak se
      >nám nechce utrácet za prostory.

      stačí
      >Musí být toto na stavebním úřadě hlášeno? nemusí, předpokládám, že není úproblém s § 19c bč.zák., že sídlo v bytě je slučitelné s jejím účelem tad. pouze jako sídlo pro poštu a příp.admin.práce, nelze tam mít kovárnu nebo garáže pro kamiony.
      >
      >moooc děkuji
      >
      >a ještě jeden dotaz:
      >
      >jeden společník a zároveń jednatel podniká v tom samém
      >oboru jako FO a bude od s.r.o. nakupovat zboží.(s.r.o
      >bude dovážet a on distribuovat). Je to tak dohodnuto
      >s druhým společníkem. Je třeba to nějak zakotvit do
      >společenské smlouvy?? ( § 136 ??)

      správně jste uvedla §, který to přímo zakazuje, jde o zákaz konkurence. Sankce za porušení je v § 65 obch.zák., když si to přečtete, tak uvidíte,že není-li žalobce,není soudce. Do spol. smlouvy to ale nejde zakotvit, protože je to protizákonné. Jestliže s tím druhý společník souhlasí, nebude ten, kdo by požadoval vydání prspěchu...atd.
      >
      >ještě jednou moooc děkuji
      >
      >Z.
      >

    • 22. 8. 2008 13:39

      z. (neregistrovaný) 89.235.0.---

      Re: děkuji
      moc děkuji a přejí krásný víkend :-))

      zuzana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).