Hlavní navigace

Rizikové těhotenství-povinnosti zam-tele

 • (neregistrovaný) 82.150.166.---

  22. 8. 2008 20:32

  Zaměstnankyně nám od 1.9. odejde na rizikové těhotenství (bude na nemocenské). Jaké povinnosti z toho vyplývají mě jako zaměstnavateli (jsme malá organizace - nevím, jestli to má vliv).
  Zcela určitě si nestihne vybrat zbytek dovolené. Vím, že jí to musíme proplatit, ted presne nevím, jak to je...pokud zaměstnankyně zažádá, zaměstnavatel je povinen vyhovět... (ale už si přesně nepamatuji, čeho se to týká)

  Dále - zaměstnankyně přišla s tím, že pro ni prý musíme vyplnit "nějaký speciální formulář". Domnívám se však, že nemocenskou bude mít na základě papíru od doktora a že od nás v této souvislosti nic nepotřebuje. Mohl byste mi to prosím někdo potvrdit?

  Vznikají v souvislosti s odchodem na MD zaměstnavateli nějaké dalši povinnosti?

  Děkuji za Vaše odpovědi,

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 8. 2008 9:05

   J (neregistrovaný) 213.192.2.---

   Re: rizikové těhotenství-povinnosti zam-
   Povedete ji normálně v evidenci práce neschopných do doby, než nastoupí na MD.Dovolená se proplácí pouze při ukončení PP, tak že jí dovolená přejde do příštího roku a pokud vás požádá o její čerpání bezprostředně po ukončení PPM, tak ji umožníte čerpání.Co se týká tiskopisu, tak nevím o žádném speciálním.Musíte počkat, až co donese k potvrzení.Snad jenom lékař by mohl chtít vědět počet prostonaných dnů kvůli podpůrčí době.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).