Hlavní navigace

Koupě a prodej

  • (neregistrovaný) 90.176.117.---

    23. 8. 2008 13:27

    Někde jsem slyšel, že pokud si letos koupím auto /ojeté/ a ještě tentýž rok jej prodám dál, zda musím zaplatit nějakou daň. Myslým si, že je to jen v případě výdělku při prodeji. Poradí mi někdo, prosím?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 8. 2008 12:29

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: koupě a prodej
      Pokud jako občan (nepodnikatel) auto vlastníte dobu kratší jak 1 rok, pak prodej podléhá dani z příjmů. Prodej zdaníte dle § 10. Jako výdaj uplatníte kupní cenu + ostatní výdaje prokazatelně vynaložené na technické zhodnocení, opravu a údržbu věci, včetně dalších výdajů souvisejících s uskutečněním prodeje . Pokud prodáváte za cenu nižší, pak je ke zdanění 0 (nelze uvést v DP ztrátu dle § 10). Musíte tedy podat DP k dani z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).