Hlavní navigace

Plátcovství DPH

  • (neregistrovaný) 85.71.106.---

    25. 8. 2008 11:05

    Dobrý den,

    jsem nováčkem a nevím si rady ohledně registrace k DPH. Budu dělat koordinátora staveb a nevím, zda se musím registrovat k DPH v případě, že

    1.
    Budu pracovat pro Polskou firmu na stavbách, které jsou někdy v ČR, někdy v Polsku.

    2.
    Prý mají pobočku i tady v ČR, tím si ale nejsem jist, takže možná fakturovat do ČR, ale stavby budou opět v ČR nebo Polsku.

    Musím se stát plátcem? Vůbec tomu nerozumím, prosím o radu.

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2008 11:41

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Plátcovství DPH
      Dobrý den,
      stavební dozor je službou vztahující s k nemovitosti. Český zákon stanovuje místo plnění podle § 10/1 ZDPH, tzn., že místem plnění je místo, kde nemovitost nachází.
      1. V ČR se stáváte plátcem moment překročení obratu 1 mil. Kč u fakturace zdanitelných plnění. Do této doby jste neplátce, pokud se nezaregistrujete dobrovolně.

      2. Pokud poskytujete služby vztahující se k nemovitosti s místem plnění v Polsku pro polského plátce, registrovat v Polsku se nemusíte, protože tzv. osobou povinnou k dani v Polsku je právě polský plátce, který za Vás daň.povinnost splní. Je to obecné pravidlo u služeb, které vychází z 6.směrnice a usnadňuje život právě v takovýchto situacích, kdy se nemusíte v dané zemi registrovat. Limity pro případnou registraci v JČS jsou pouze pro zboží, ve Vašem případě můžete fakturovat klidně stovky miliónů EUR a stále DPH přiznává příjemce služby jako osoba povinná k dani v Polsku.

    • 25. 8. 2008 11:52

      Petr (neregistrovaný) 85.71.106.---

      Re: Plátcovství DPH
      Mockrát děkuji, jste první, který mi dokázal odpovědět. Ptal jsem se i účetní a ta si s tím nevěděla rady:( Ještě jednou díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).