Hlavní navigace

Plátcovství DPH

 • (neregistrovaný) 85.71.106.---

  25. 8. 2008 11:05

  Dobrý den,

  jsem nováčkem a nevím si rady ohledně registrace k DPH. Budu dělat koordinátora staveb a nevím, zda se musím registrovat k DPH v případě, že

  1.
  Budu pracovat pro Polskou firmu na stavbách, které jsou někdy v ČR, někdy v Polsku.

  2.
  Prý mají pobočku i tady v ČR, tím si ale nejsem jist, takže možná fakturovat do ČR, ale stavby budou opět v ČR nebo Polsku.

  Musím se stát plátcem? Vůbec tomu nerozumím, prosím o radu.

  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 8. 2008 11:41

   Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

   Re: Plátcovství DPH
   Dobrý den,
   stavební dozor je službou vztahující s k nemovitosti. Český zákon stanovuje místo plnění podle § 10/1 ZDPH, tzn., že místem plnění je místo, kde nemovitost nachází.
   1. V ČR se stáváte plátcem moment překročení obratu 1 mil. Kč u fakturace zdanitelných plnění. Do této doby jste neplátce, pokud se nezaregistrujete dobrovolně.

   2. Pokud poskytujete služby vztahující se k nemovitosti s místem plnění v Polsku pro polského plátce, registrovat v Polsku se nemusíte, protože tzv. osobou povinnou k dani v Polsku je právě polský plátce, který za Vás daň.povinnost splní. Je to obecné pravidlo u služeb, které vychází z 6.směrnice a usnadňuje život právě v takovýchto situacích, kdy se nemusíte v dané zemi registrovat. Limity pro případnou registraci v JČS jsou pouze pro zboží, ve Vašem případě můžete fakturovat klidně stovky miliónů EUR a stále DPH přiznává příjemce služby jako osoba povinná k dani v Polsku.

  • 25. 8. 2008 11:52

   Petr (neregistrovaný) 85.71.106.---

   Re: Plátcovství DPH
   Mockrát děkuji, jste první, který mi dokázal odpovědět. Ptal jsem se i účetní a ta si s tím nevěděla rady:( Ještě jednou díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).