Hlavní navigace

Odhlášení zaměstnance na DOPČ 2

  • (neregistrovaný)

    25. 8. 2008 11:09

    Dobrý den,
    pokud zaměstnanec zam. na dohodu o prac. činnosti (tedy nepravidelnou výpomoc)chodí např. od 1.7.do 15.7., od 16.7.do konce měsíce nechodí a chodit bude třeba až v září (dohodu má na celý rok). Ke dni nástupu bude přihláška na SP,ZP. Ale k jakému dni bude odhláška na SP a ZP? Pod jakým kódem? Můžete mi prosím poradit? A co ELDP? To se bude vystavovat zvlášť na toho 1-15.7. a pak zvlášť třeba na říjen?
    Za odpověď děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2008 11:23

      Katuška (neregistrovaný)

      Re: odhlášení zaměstnance na DOPČ 2
      SP: přihlásíte ke dni nástupu a odhlásíte ke dni ukončení. ELDP budete mít jeden na celý rok, kde budou započteny jen ty měsíce, kdy měl příjem.
      ZP: pokud nemusíte platit minimum (zam-ec má ještě jiného plátce pojistného), pak ho odhlásíte vždy, když nebude mít příjem. Já to dělám takto: při zpracování mezd zjistím, jestli měl víc než 400 Kč (započitatelný příjem) a pokud ne, odhlásím jej zpětně za tento měsíc (O) a příhlásím ho až v měsíci, kdy příjem má (znovu P) a tak pořád dokola.

    • 25. 8. 2008 11:30

      k (neregistrovaný)

      Re: odhlášení zaměstnance na DOPČ 2
      Takže pokud v červenci chodil do 15.7. a vydělal si více než 400 (mám doklad o tom, že je za něho plátce stát-tedy nesleduji min.vym.základ-potvrzení o studiu), tak když má tedy v 7/08 více než 400, tak jej odhlásíém jen na ZP pod kódem O k 31. 7. 2008(G?), SP neodhlašuji (to bude až při ukončení dohody o PČ) a přihlásím jej P(G) až v tom říjnu. Pochopila jsem to dobře?Za odpověď děkuji !!!

    • 25. 8. 2008 12:34

      Katuška (neregistrovaný)

      Re: odhlášení zaměstnance na DOPČ 2
      ano, pokud už teď víte, že v srpnu si nevydělá víc než těch 400 Kč, pak jej odhlásíte k 31.7., až si vydělá, tak jej přihlásíte k 1. dni přísl. měsíce (v němž vydělal víc jak těch 400). Přihlašujete P a odhlašujete O. SP odhlásíte až po ukončení dohody.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).