Hlavní navigace

Zaplaceno víc než je faktura

• (neregistrovaný) 193.86.2.---

25. 8. 2008 11:13

Povedl se mi pěkný kousek.
    Zaplatil jsem O2 vyšší částku než byla na faktuře.
    Dokonce jsem to provedl 2x (za 2 měsíce). V poslední faktuře mi O2 tento přeplatek odečítá. Vedu DE. Nějak nevím jak to mám zaevidovat (používám účto Tichý). Můžete mě prosím nakopnout?
    Díky a hezký den

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2008 11:19

Zdenča (neregistrovaný) 80.188.98.---

Re: zaplaceno víc než je faktura
      Nevím, jak je to v účtu Tichý, ale zcela jasně to zaúčtujte - poslední fakturu ve výši jaká je a přeplatky, které se odečítají tak úplně stejně - avšak mínusem do výdajů tzn. přesně stějně jako jste účtoval duplicitní platbu - tak to samé proveďte mínusovým zápisem.

• 25. 8. 2008 12:01

Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

Takže částku, kterou jsem zaplatil navíc v 1. a 2. faktuře mám zaevidovat jako nedaňový výdaj a potom vrácený přeplatek ve 3. faktuře jako nedaňový příjem? Je to tak?

• 25. 8. 2008 13:20

Nevím, jak jste zaevidoval v DE částky, které jste zaplatil navíc v 1. a 2 faktuře - předopkládám že jako DAŃOVÝ výdaj, tudíž nyní udělejte to samé, ovšem s minusovým znaménkem, tím se platba vyruší a zůstane z duplicitních plateb faktická 0.
      Takže při 3 faktuře zaúčtujete - do daňových výdajů částku hodnoty třetí faktury např. 1000,- Kč, a zároveň stejným způsobem i přeplatek z minulých faktur tzn. např. -900,- Kč a -1050,- Kč, takže se dostanete vlastně do plusové částky (1000-900-1050 = 950,- Kč.) tzn. že z uvedeného příkladu jste nezaplatil na 3 fakturu ani korunu a naopak Vám bylo vráceno na účet 950,-Kč, což budete mít zaúčtováno v daňových nákladech, které vám celkově budou "sedět" na přijaté faktury přesně.

• 25. 8. 2008 13:49

No já se právě ptám jak zaevidovat ty platby navíc. Daňový doklad je na nižší částku, na výpise je vyšší částka. A já abych to ještě vylepšil tak ta částka, kterou jsem zaplatil navíc - to byly služby třetích stran (vzal jsem částku k proplacení a k tomu jsem přičetl služby třetích stran). Protože služby třetích stran vždy dávám jako nedaňový výdaj, tak i ten přeplatek chci evidovat jako nedaňový výdaj. V té 3. faktuře mi O2 přeplatky z 1. a 2. faktury odečítá od konečné částky k proplacení. (mám zaplatit nižší částku).
      O2 mi nic nebude vracet na účet.
      Teď jsem se do toho pěkně zamotal. Příklad:
      1. faktura - částka k zaplacení 1000 (z toho 800 telef. + 200 sl.tř.stran)
      zaplaceno 1200
      (těch 200 jsem zaplatil 2x - služby třetích stran)
      Takže zaeviduji 400 nedaňový výdaj
      2. faktura - úplně stejná chyba
      takže jsem se dostal na přeplatk 400
      3. faktura - k zaplacení 1000 minus 400 = celkem k proplacení 600
      tak a teď už nevím

• 26. 8. 2008 12:07

Omlouvám se za pozdní odpověď, ale včera jsem se již nedívala, takže nyní když máte poslední fakturu na 1000,- Kč, tak ji zaúčtujete jako daňový náklad celou!!!! a těch 400,- Kč provedete zápis mínusem do nedaňových nákladů (neboť mínus ve výdajích je kladná částka!!!!) takže nedaňové výdaje budete mít zcela správně po této opravě, zkuste si to třeba jen nakreslit a pak sečíst, abyste si to představil.

• 26. 8. 2008 13:52

Děkujií Vám za trpělivost. Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).