Hlavní navigace

Zhodnocení leasing.předmětu

  • (neregistrovaný) 194.108.119.---

    25. 8. 2008 11:35

    Osobní auto pořízené na leasing (začal v tomto roce) je zhodnoceno o částku cca 20 tis. Musí se tato částka odepisovat nebo až od 40 tis.?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2008 11:45

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: zhodnocení leasing.předmětu
      Nemusí, daňově musíte až od 40 tis. viz. § 33 ZDP, účetně byste limit pro odepisování měl(a) mít ve vnitřní směrnici o majetku.
      TZ pod limit se účtuje na 548A jako potenciální TZ majetku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).