Hlavní navigace

Podpůrčí doba

• (neregistrovaný) 88.100.76.---

25. 8. 2008 13:25

Dobrý den,mám takový dotaz...Končila mi podpůrčí doba,tak jsem si podal žádost o prodloužení a prodloužili mi to "jen"na 2 měsíce...píšu "jen" protože jsem si myslel že to prodlužujou o 3 měsíce a ne o 2 měsíce...no a ted vidím že ty 2 měsíce mi stačit na dolečení nebudou,jak jsem předpokládal,bude mi chybět přibližně 1 měsíc na dolečení...takže si budu muset podat ještě jednu žádost o prodloužení podpůrčí doby!Ale už při té první žádosti o prodloužení mi posudkový lékař na OSSZ řekl že už s tím ramenem laboruju dlouho a že už bych měl začít něco "dělat"!!!Ten by mě nejraději poslal už do práce hned...jenže ja se na to stale necítím a mám stale problemy a omezení v pohybu,a navíc jezdím na rehabilitace do města 30 km od domova a to 4 krát tydně!!!Mám to také udat do důvodů proč to chci ještě prodloužit?Protože kdyby mi to neprodloužili a ja musel do práce tak podle výpočtu bych při ježdění na rehabilitace odpracoval místo nějakých 170 hodin za měsíc asi něco kolem 80 hodin...a to by v práci asi nadšení nebyli!!!Jak píšu jde mi jen o to aby mi to ještě jednou prodloužili než dokončím RHB a pak už chci jít do prace...Mám tedy k těm důvodům přisat i ten o dojíždění na RHB do jiného města?Děkuji Přema

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2008 16:54

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Podpůrčí doba
      Na Váš dotaz si pamatuji. Neuváděla bych tento důvod. Také si uvědomte, že bez vyjádření(doporučení dalšího prodloužení) Vašeho oš. ( odborného) lékaře to stejně nepůjde. A mimochodem , prodlužovat se může nejen o ty 3 měsíce :-)

• 25. 8. 2008 18:11

přema (neregistrovaný) 88.100.76.---

Na Váš dotaz si pamatuji. Neuváděla bych tento důvod.
      >Také si uvědomte, že bez vyjádření(doporučení dalšího
      >prodloužení) Vašeho oš. ( odborného) lékaře to stejně
      >nepůjde. A mimochodem , prodlužovat se může nejen o ty
      >3 měsíce :-)
      ...
      Jojo...já jsem tady už o podpůrčí době psal...:-)...Je mi jasné že musím mít vyjádření lékaře,také už jsem o tom mluvil s mým praktickým lékařem a už mě objadnala k LPK doktorovy k sobě do ordinace na 16.9 2008,a ke svému ortopedovy(ošetř. lékař který mě operoval a ke kterému jezdim na kontroly) jedu na kontrolu 24.9,takže jim to vyjádření dodám,i když to bude na knap protože mi ta podpůrčí doba skončí 28.9 2008...
      Jinak mi na sociálce řekli že pokud si budu chtít podat žádost o další prodloužení tak si ji mám podat kolem 10.9 2008...!!!Není to pozdě?Stihne se to všechno vyřídit?Nebo bych tam měl zajit dřive,třeba už kolem 3. nebo 4.9?
      Takže říkáte že nemám uvádět tento důvod že budu dojíždět 4 krát týdně na RHB jo?Bude stačit vyjadření lékaře z RHB,Lékaře praktického a Ošetřujícího lekaře?
      Jako ja nevím jak to přesně chodí ale myslím si že pokud nemám ukončenou lečbu(rehabilitaci)a budu to mít napsané ve vyjadření od lékařů
      a bude tam také napsáno že mám stále bolesti a omezení v rozsahu pohybu,tak by mi to meli ještě prodloužit ne?
      Jako opravdu nevím co by se stalo kdyby mi to neprodloužili a ja přišel po 8 měsících do práce a řekl bych jim že budu 4 krát v týdnu pracovat jen 3 hodiny denně a zbytek budu trávit na RHB!!!To jako opravdu nevím co by mi na to v práci řekli...ale určitě by se jim to nelíbilo...

• 26. 8. 2008 16:52

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Přemo, nenervujte se dopředu, všechno dobře dopadne,požádala bych také dřív,jak píšete, chvíli to trvá, než se to vyřídí.

• 26. 8. 2008 19:04

přema (neregistrovaný) 88.100.76.---

...................
      Ok,tak si tu žádost o prodloužení podám 4.9 2008...Ono to opravdu není sranda,...snad mi to tedy prodlouží a nebudu muset řešit problem v praci...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).