Hlavní navigace

Rozv.prac. poměru-par.55

• (neregistrovaný) 83.208.185.---

25. 8. 2008 14:56

Zaměstnanec čerpal dovolenou, odpracoval 3 dny a od 21.8. nenastoupil do práce - vzkázal,že už nepřijde :-( Dostal 25.8. okamžitou výpověď, ale rozvázaní prac. poměru nepodepsal, nezvedá telefon a vypadá to, že se už neukáže.
    Jak mám pokračovat ohledně OSSZ. Odhlášku mně nevezmou bez zápočtového listu,chtějí i kopii rozv. prac. poměru.
    Další problém mám se zpracováním mzdy: proplacením dovolené, kterou čerpal už nemám co krátit.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2008 15:13

Lucka (neregistrovaný) 82.99.144.---

Re: Rozv.prac. poměru-par.55
      mala som podobný prípad, jednoducho som k odhláške OSSZ zaslala zápoč.list so sprievod.listom, ako sa veci majú, že zamestn.nie je k zastižení. a vzali to v pohodě.

• 25. 8. 2008 15:18

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Dopis o okamžitém zrušení prac. poměru (s uvedením důvodů) jste mu měli poslat doporučení na doručenku. Pak prac. poměr konči dnem převzetí anebo posledním dnem úložní doby, pokud by si ho nepřevzal. Takže nejprve musíte zařídit toto zrušení (pokud tedy ještě dopis nepřevzal, jeho pracovní poměr zatím trvá a Vy mu pšte neomluvenou absenci).Píšete, že čerpal dovolenou (předpokládám, že v srpnu) a pak 3 dny pracoval, takže peníze za srpen jste mu ještě nevyplatii, srpen přece ještě neskončil. Takže mu za každý den áčka nárok na dovolenou pokrátíte o 1 až 3 dny, takže bude mít dovolené zaplacené méně. Teď ale sama přemýšlím, co dát místo těch dní v nich původně čerpal dovolenou, zda se z nich stane také neomluvená absence nebo zda si s ním na ty dny dohodnete neplacené volno. Se srpnové mzdy mu ještě srazíte zdravotní pojištění za každý den áčka a to zdr. pojištění za případné nepl. volno.l

• 25. 8. 2008 17:33

Lea (neregistrovaný) 213.155.227.---

Děkuji za pomoc, zaměstnavatel mi to teprve dnes oznámil ať to zařídím....takže zítra to musím napsat a hned poslat. Právě taky nemůžu přijít na to, co dát místo těch dní čerpání dovolené. Jestli správně uvažuji, tak když si dopis nepřevezme, tím pádem se to potáhne až do září a v září bude mít áčka. Jak to potom bude v září s zdrav.pojištěním ze strany zaměstnavatele?

• 27. 8. 2008 12:10

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

pokud se potáhne ještě v září neomluvená absence, z té musíte (zam-ci) srazit 13,5% za každý kal. den - takže mzdu na srpen neodešlete na jeho účet - spočítejte kolik Vám dluží a srovnejte přes pokladnu (zbytek si buď převezme nebo mu zašlete až budete mít srovnáno)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).