Hlavní navigace

Dotaz na ODPOČET NA DÍTĚ ..SPĚCHÁ ..

  • (neregistrovaný) 83.208.202.---

    25. 8. 2008 16:03

    MANžel přišel domů s tím že mi musí můj zaměstnavatel vyplnit nějaký formulář že si já nenárokuji odpočty z daní na naše dvě děti.
    Můj zaměstnavatell zas tvrdí že je to povinností manželovo zaměstnavatele mi vystavit ten formulář..Pamatuji si že mi vždy stačilo jen čestné prohlášení že si slevu na děti nenárokuji..Mohl by mi prosim někdo poradit jak mám postupovat aby byla manželovi sleva uznána?
    Děkuji za pomoc Pavlína

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2008 16:40

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Dotaz na ODPOČET NA DÍTĚ ..SPĚCHÁ ..
      Podle zákona o dani z příjmů - ů způsob prokazování musí manžel předložit k uplatnění slevy na dani na vyživované dítě potvrzení od zaměstnavatele manželky o tom, že ona neuplatňuje. Bylo to tak vždy, pokud má druhý z manželů zaměstnavatele.

    • 25. 8. 2008 17:17

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Dotaz na ODPOČET NA DÍTĚ ..SPĚCHÁ ..
      Pokud jde o to, že se to potvrzení Vašemu zaměstnavateli nechce vypisovat, tak mu ho prostě předepište, ať s tím nemá práci a dá Vám na něj jen razítko a podpis.
      Potvrzuji, že zaměstnankyně ta a ta, nar....., bytem..... neuplatňuje daňové zvýhodnění na děti jméno, příjmení, rodné číslo. Datum, podpis, případně razítko.

    • 26. 8. 2008 16:48

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Dotaz na ODPOČET NA DÍTĚ ..SPĚCHÁ ..
      Teda Jiřko :-), docela jsem se pobavila :)) dobrá rada, když se zaměstnavateli nechce vypisovat potvrzení ..

    • 26. 8. 2008 18:49

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Dotaz na ODPOČET NA DÍTĚ ..SPĚCHÁ ..
      Nojo, jenže má on někde psáno, že musí? :-)

    • 26. 8. 2008 19:51

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: Dotaz na ODPOČET NA DÍTĚ ..SPĚCHÁ ..
      Pokud zaměstnavatel odmítá toto potvrzení vystavit, použila bych § kde je uvedeno: Na žádost poplatníka je plátce daně povinen za období, za které byla vyplácena nebo zúčtována mzda, vystavit nejpozději do deseti dnů od podání žádosti doklad o souhrnných údajích uvedených ve mzdovém listě, které jsou rozhodné pro výpočet základu daně, daně, záloh a pro poskytnutí slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění. Kopii vystaveného dokladu plátce uschová.Z tohoto potvrzení by mělo být zřejmé, že manžel/ka neuplatňovali slevu na děti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).