Hlavní navigace

Účtování daru - zboží

  • (neregistrovaný) 93.89.144.---

    25. 8. 2008 16:07

    Jak mám zaúčtovat zboží (mám na 132), které bylo darováno do tomboly a bylo z něho uplatněno DPH? Jaký mám použít doklad? Klient mi dal pouze výdejku ze skladu.
    Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 8. 2008 6:56

      M. (neregistrovaný) 85.132.228.---

      Re: Účtování daru - zboží
      Vyhotovila bych vnitřní účetní doklad, přičemž:
      hodnota zboží: 543 / 132
      DPH 543 / 343

      (předpokládám způsob A účtování o zboží).

    • 27. 8. 2008 11:49

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Účtování daru - zboží
      Pouze upozornění. Základem daně je v souladu s ustanovením § 36 odstavec 6 zákona o dani z přidané hodnoty cena zjištěná podle zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů. Ne tedy cena pořizovací (skladová). Používá se cena prodejní.

    • 10. 9. 2008 7:39

      Katerina (neregistrovaný) 213.151.86.---

      Re: Účtování daru - zboží
      ...jen se připojuji do diskuze, toto účtování je ideální, když Vám to systém dovolí. Jenže náš software mi odvede DPH pouze z faktur a PK, nikoliv z vnitřního účetního dokladu a zároveň, abych snížila (ne jen účetně, ale i fyzicky sklad), tak musím vytvořit výdejku, kterou musím zaúčtovat. Šlo by zaúčtovat ohledně daru operace následovně?

      faktura vydaná 315/604
      343
      vnitřní účet.dokl. 543/315
      výdejka 504/132

      Děkuji za reakce:)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).