Hlavní navigace

Poskytnutá záloha - uplatnění DPH

  • (neregistrovaný) 89.176.141.---

    25. 8. 2008 21:02

    Dobrý večer,
    může mi někdo potvrdit či vyvráti a potom i vysvětlit jak postupovat při uplatnění DPH z poskytnuté zálohy.Obě firmy vedou účetnictví.
    Zaplatili jsme zálohu na zboži a přišel nám daňový doklad na tuto zálohu,kde však není uvedeno DUZP,ale jen datum přijetí platby,v tomto případě 31.7.2008 a datup vystavení dokladu 01.08.2008.
    Mohu si DPH uplatnit podle data přijetí,tedy 31.07.2008?
    Já si myslím že ano a udělala jsme to tak za červenec DPH.
    Pokud je to špatně,prosím o vysvětlení.Děkuji Dana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2008 21:43

      dana (neregistrovaný) 89.176.141.---

      Re: poskytnutá záloha - uplatnění DPH
      Pokud se někdo najde s rychlou odpovědí,budu moc ráda.Děkuji

    • 25. 8. 2008 22:02

      ZdenaR (neregistrovaný) 84.42.207.---

      Re: poskytnutá záloha - uplatnění DPH
      Máte to OK.
      Na DD k přijaté záloze se neuvádí DUZP, jenom den přijetí platby. K tomuto dni (31.7.2008) byl Váš dodavatel povinen přiznat daň (§ 21/1 ZDPH) na výstupu a k tomuto dni Vy máte nárok na uplatnění odpočtu - viz § 72/1 ZDPH, věta druhá.

    • 25. 8. 2008 22:17

      dana (neregistrovaný) 89.176.141.---

      Re: poskytnutá záloha - uplatnění DPH
      Děkuji moc,účetní předemnou na to nebrala ohled a učtovala to jinak.Chtěla jsem mít jistotu,že tento postup je správný.Dana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).