Hlavní navigace

Kontrola na OSSZ úžasné

• (neregistrovaný) 85.160.78.---

25. 8. 2008 21:19

Dobrý den,
    Jsem OSVČ.
    měla jsem paní na mateřské na 14 dní na výpomoc.
    Dala jsem ji Kč 9000,- - a sepsala smlouvu o výpomoci , je to do
    20 tis. koruna za rok.
    Nikde se to nemusí hlásit. Je to podle par.10 zákona o dani z příjmu.

Ale dnes jsem byl na kontrole na sociálce.A paní mě řekla , že to nelze.Že pro FÚ to stačí ,ale pro sociálku ne. Že musím mít dohodu o provedení práce, mzdové listy, výkaz práce a tak.
    Já to nechápu , Vždyť jim po tom nic není ! A to na každý úřad musím sepisovat jinou smlouvu. A hlavně to vůbec nemusí být písemně. To mě také řekla , ale kdybych to neměla písemně ,tak by to po mě chtěla písemně.

Může mě někdo poradit jak na takové úřednice!

A po měsíci řešení to vxřešili na svém krajském odboru tak , že musím doplatit sociální pojištění.
    To je bordel v tom našem státě?

Děkuji Petra

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 8. 2008 21:59

vanesa (neregistrovaný) 88.101.48.---

Re: kontrola na OSSZ úžasné
      pokud byste měla sepsanou dohodu o provedení práce (dříve 100 h ročně, nyní 150 h ročně), tak se z toho neplatí žádné sociální ani zdravotní pojištění, jen zálohová/srážková daň podle toho, zda u vás měla podepsané prohlášení

• 26. 8. 2008 13:48

Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

Podle nich lze pouze uzavřít HPP, DPČ nebo DPP - viz zákoník práce
      Hezký den

• 28. 8. 2008 17:14

LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

Chce to nějakou nepojmenovanou smlouvu, nejlépe dle ObčZ. Na kontrole sociálky to nemělo co dělat. Pokud bylo účtováno přes nějaké mzdové platby, dostali jste se zbytečně do problémů.
      Tyto záležitosti se musí nejdříve řešit "papírově" - je třeba mít uzavřenu příslušnou smlouvu. Ústní uzavření smlouvy je sice možné, ale průkaznost v tomto případě pokulhává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).