Hlavní navigace

Kontrola nemocného

• (neregistrovaný) 90.177.230.---

26. 8. 2008 11:59

Prosím Vás, nevíte jaká jsou pravidla,kdy chodí kontroloři na kontrolu nemocných? Jsem doma s něčím, s čím můžu chodit normálně ven, ale nemůžu s tím být v práci. Mám napsané vycházky, ale jelikož mám malé děti a jsem s nimi sama, někdo je musí neustále někam vodit,vozit.Myslím tím, když začne škola,budu muset občas vyjet i mimo vycházky.Jaká je pravděpodobnost , že mi třeba přijde kontrola na nemocenské. Firma mě kontrolovat nebude, ale co OSSZ ? Jak jí mám vysvětlit, že jsem neodkladně musela třeba odvézt dítě do školy? Úprava vycházek je při tom zbytečná, protože každý den bych je potřebovala jinak. Nemáte s tím prosím Vás nějaké zkušenosti? Já vím, že je tu řada zaměstnavatelů, že tohle marodění vidí jinak, ale já vážně nejsem hypochondr. Mám sedavé zaměstnání a momentálně ze zdrav.důvodů sedět ani nesmím. Mockrát děkuji za Vaše rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 8. 2008 12:20

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

Re: Kontrola nemocného
      obávám se, že pro porušení léčebného režimu není žádná omluva, jen kontrola u lékaře. Na jednom školení jsem od přednášející paní z OSSZ slyšela, že by kontroloři neměli chodit těsně před a po vycházkách, a že by se snad měli v případě, že Vás nezastihnou, vrátit ještě jednou, ale tady byl taky jeden dotaz, že na základě jedné návštěvy odebrali dávky, takže to asi závisí na kontrolorech. Jinou cestu než úpravu vycházek nevidím. můžete je mít i rozdělené, takže třeba 2 hodiny ráno a 2 odpoledne, tak byste se měla nějak strefit.

• 26. 8. 2008 12:43

an (neregistrovaný) 194.228.235.---

Re: Kontrola nemocného
      Léčebný režim musíte dodržovat, omluva žádná neexistuje. Budete si třeba muset někoho sjednat, kdo obstará to, co potřebujete nutně v době kdy nemáte vycházky. Ono vás to možná přijde levněji, než když přijdete o nemocenské dávky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).