Hlavní navigace

Faktura z Polska

  • (neregistrovaný) 77.48.84.---

    27. 8. 2008 8:14

    Dobrý den,
    mohl by mi prosím někdo poradit? Dostala jsem dnes fakturu od polské firmy, ale částky jsou uvedeny v českých korunách, na faktuře není uvedena částka DPH. jak to mám správně zaúčtovat?

    Předem moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 8. 2008 8:38

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Faktura z Polska
      Je jedno v jaké měně je faktura vystavena - v tomto případě, to berte jako zjednodušení, nemusíte nic přepočítávat na Kč. Pokud jste plátci DPH v ČR a faktura je od polského plátce DPH, na dokladu není vyčíslená daň, neboť ze jedná z pohledu polského plátce o dodání do jiného čl. státu, nebo poskytnutí služby s
      místem plnění v ČR.
      Napište jestli jste pořídili službu nebo zboží a jestli je doklad od plátce daně.

    • 27. 8. 2008 9:38

      Oskar (neregistrovaný) 88.103.191.---

      Re: Faktura z Polska
      Tak fakturu zaúčtujete a provedete samovyměření DPH.

    • 27. 8. 2008 10:39

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Faktura z Polska
      ----
      U Vás se bude jednat o pořízení z JČS dle §16, takže jste povinni přiznat a zaplatit daň dle §25. Předpokládám, že máte nárok na odpočet daně (při splnění podmínek §72), takže v praxi
      to vypadá tak, že zaúčtujete např.

      504/321 1000 zboží
      343/343 190 DPH 19%

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).