Hlavní navigace

Ošetření u lékaře-čas na cestu?

• (neregistrovaný) 80.188.34.---

27. 8. 2008 8:39

Dobrý den, zaměstnankyně jela s dcerou k lékaři. Jely autem. Jinak vím, že je tam špatné spojení. Je správné, když přihlížím k cestě autem a dávám ji na cestu méně omluveného času než kdyby jela autobusem? děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 8. 2008 8:53

an (neregistrovaný) 194.228.235.---

Re: Ošetření u lékaře-čas na cestu?
      Způsob cestování nemá vliv - pročtěte si NV č. 590/2006 Sb. - doba nezbytně nutná zdrav. zařízení nejblíže k bydlišti nebo pracovišti zaměstnance ...

• 27. 8. 2008 9:21

VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

Návštěva zdrav. zařízení, které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti, je směrodatná jen v případě, že zdrav. zařízení navštěvuje sám zaměstnanec, nikoliv v případě, že doprovází jiného rodinného příslušníka - jedná se o dvě samostatné přek. v práci.

• 27. 8. 2008 9:25

Lenka S. (neregistrovaný) 80.188.34.---

VH...a prosím jak byste to řešil/a vy? děkuji

• 27. 8. 2008 9:34

VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

Zaměstnanec má při doprovodu dítěte do zdrav. zařízení právo na pracovní volno s NM na nezbytně nutnou dobu, nejvýše 1 den, byl.li doporovod nutný a daný úkon nebylo možné vykonat mimo prac. dobu zaměstnance (pro srovnání - při vlastní návštěvě zdrav. zařízení szaměstnancem e jedná pouze o nezbytně nutnou dobu). Vyjděte z toho, že pracovní volno určené k jakékoliv překážce v práci je účelové, tzn. že pokud je daného účelu, k němuž je prac. volno poskytováno, dosaženo dříve, než představuje maximum (zde celý den), zaměstnanec další volno čerpat nemůže. Je úplně stejné jako např. u vyhledání nového zaměstnání - pokud si najdu nové zam. dříve, než jsem vyčerpala to, co mi umožňuje NV nebo zaměstnavatel nad jeho rámec, další volno čerpat nemohu. Pracovní volno bych tak poskytla za skutečně zameškanou dobu, tj. za kratší úsek, než by odpovídal cestě autobudem.
      Zdravím.

• 27. 8. 2008 9:38

Děkuji, navíc na propustce má od lékaře potvrzeno ošetření do 11:00 a a já vím, že autem tam je max.!! za 3/4 hodiny...tak ji dávám do 12:00 a ona po mně chce plně do své 13:00 h.

• 28. 8. 2008 7:18

Myslíte, že mám právo/nárok požadovat, aby mi zaměstnankyně přinesla jízdenku na autobus? Obrátila s tím, že jela autobusem (vím, že ne)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).