Hlavní navigace

2x fakturace bez živnosti

  • (neregistrovaný) 88.101.78.---

    27. 8. 2008 10:04

    Lze vyfakturovat něco na co nemám živnostenský list? Občas se mi naskytne nějaký úklid a chtějí po mě fakturu a já na to nemám živnost, můžu vystavit fakturu? Mám živnost na administrativní práce. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 8. 2008 10:14

      DanielaM (neregistrovaný) 62.245.74.---

      Re: 2x fakturace bez živnosti
      Můj názor je, že když to není soustavná činnost, tj. jedná se o nahodilou činnost, tak můžete.

    • 27. 8. 2008 11:56

      iv. (neregistrovaný) 195.47.70.---

      Re: 2x fakturace bez živnosti
      Vyplácet vás mohou také pouze jen na výdajový doklad bez odvodu daně a faktury .
      jejich nákladem je potom výdaj uskutečněný z pokladny nebo bankovního účtu .

    • 27. 8. 2008 12:11

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: 2x fakturace bez živnosti
      1) Pokud bych měla proplatit provedené služby, pak bych si se zhotovitelem určitě sepsala smlouvu o dílo.
      Pak stačí vystavit za provednou službu pouze pokladní doklad.
      2) Pokud se jedná o příležitostný příjem na straně zhotovitele, pak ten je do 20000,00 Kč od daně z příjmů osvobozen (§ 10/1a). Pokud by částka byla překročena, pak se jedná o příjem dle § 10.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).