Hlavní navigace

Těhotná na UP

• (neregistrovaný) 90.176.161.---

27. 8. 2008 10:16

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Před asi rokem jsem byla na UP.Po půl roce jsem si našla práci,ale pouze brgádně,takže jsem pořád evidovaná na UP.V dubnu se obchod zrušil a brigáda mi skončila.V květnu jsem otěhotněla.Nyní nemám nárok na podporu,ani na neschopenku,ani na MD.Půl roku jsem bez příjmu a manželova výplata už nám nestačí a do termínu porodu 9.1.2009 nemám na nic nárok.Bylo mi na dvou úřadech naznačeno,ať se nechám někým známím aspoň na 2 dny zaměstnat a přejít na neschopenku.Jsem ve 21 týdnu.Může mi někdo poradit jak postupovat a jesli to není třeba protizákonné?Děkuji moc,už z toho nespím,jenom brečím,snad mi někdo poradí,nebo pomůže.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 8. 2008 10:23

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: těhotná na UP
      Protizákonné to není,ten, kdo Vás zaměstná a bude Vám platit nem.dávky v neschopnosti a pak PPM , o nic nepřijde - o vyplacené dávky se mu snižuje pojistné, které by stejně musel zaplatit.Přeji hodně štěstí.

• 27. 8. 2008 15:51

nešťastná (neregistrovaný) 90.176.161.---

>>Dobrý den,potřebovala bych poradit.Před asi rokem
      >>jsem
      >>byla na UP.Po půl roce jsem si našla práci,ale pouze
      >>brgádně,takže jsem pořád evidovaná na UP.V dubnu se
      >>obchod zrušil a brigáda mi skončila.V květnu jsem
      >>otěhotněla.Nyní nemám nárok na podporu,ani na
      >>neschopenku,ani
      >>na MD.Půl roku jsem bez příjmu a manželova výplata už
      >>nám nestačí a do termínu porodu 9.1.2009 nemám na nic
      >>nárok.Bylo mi na dvou úřadech naznačeno,ať se nechám
      >>někým známým aspoň na 2 dny zaměstnat a přejít na
      >>neschopenku.Jsem ve 21 týdnu.Může mi někdo poradit
      >>jak
      >>postupovat a jesli to není třeba protizákonné?Děkuji
      >>moc,Děkuji moc a ještě se zeptám:a když nastoupím k malé firmě a pak přejdu na neschopenku k OSSZ,prodělá na mě dotyčný hodně,nebo nic?Děkuji

• 27. 8. 2008 16:08

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

nemocenské dávky jdou z nemocenského pojištění, buď je u malých organizací vyplácí přímo OSSZ (firma je nehradí), nebo u velkých organizací vyplácí dávky přímo firma, která o vyplacené dávky sníží svoje pojistné. Jedná se tedy o peníze, které spravuje OSSZ a ne o peníze firmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).