Hlavní navigace

Mateřská-zákoník práce

 • (neregistrovaný) 88.146.158.---

  27. 8. 2008 11:45

  Dobrý den,
  pročítám si ZP a nemůžu nikde najít,kde je přesně napsáno,že pokud žena po mateřské dovolené čerpá ŘD a následně nastoupí na RD, MUSÍ SE použít průměr pravděpodobný ....ten se stanovuje,neodpracuje-li nec v daném období ani jeden den...ale mateřská dovolená se považuje za dobu odpracovanou....co kdyby byla ŘD proplacena průměrem minimální mzdy..tj.48,10....
  Můžete mě prosím odkázat na §ZP,kde je to uvedeno.
  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 8. 2008 11:54

   xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

   Re: Mateřská-zákoník práce
   ten § nenajdete
   nemůžete dát minimální mzdu - zam-ec musí mít určenou alespoň zaručenou mzdu (ta je vyšší)
   mateřská dovolená se považuje za odpracovanou dobu pro účely dovolené, ale pravděp. průměr stanovujete, pokud nemáte jak určit průměr, protože nemáte hrubou mzdu, kterou byste dělila odprac. hodinami (zákon stanoví, že pokud není odprac. alespoň 21 PD v minulém čtvrtletí,potom se použije pravděp. průměr) jak ho stanovíte, to záleží na Vás (vnitřní předpis apod.) - zda před odchodem na mat. dovolenou (pokud se zásadně mzdy ve firmě neměnily), podle ostatních zaměstnanců, ale každopádně dát 48,10 Kč/hod. není správné a pokud by se zaměstnankyně ohradila, tak by s největší pravděp. uspěla (pokud není tedy zařazena v nejnižším stupni - dle zákona)

  • 27. 8. 2008 11:59

   Hana (neregistrovaný) 88.146.158.---

   Re: Mateřská-zákoník práce
   Moc vám děkuji paní xy,
   já jsem průměr určila,jen se majiteli nelíbí výše,kterou zaměstnankyně dostane za čerpání staré a letošní ŘD...skoro 30 dní.
   Leda jí pokrátit premie a nechat základ...premie kratíme v případě,že nec marodí...to by bylo fér...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).