Hlavní navigace

Školení zam - Chorvatsko - stravné?

 • (neregistrovaný) 212.111.9.---

  27. 8. 2008 16:40

  Naši zaměstnanci se minulý měsíc školili v Chorvatsku. Jedná se o jednoroční firemní školení, které od tohoto roku budeme realizovat a to z toho důvodu, že je to mnohem efektivnější než jednodenní.

  Zaměstnaci se proškolí na vše co je potřeba + dostanou info o firmě atd.

  Stojím si za tím, že si zaměstnanci musí napsat cesťáky, přestože jim byla poskytnuto ubytování s polopenzí (stravné se bude jen krátit) a vlastně nic neplatili.

  Co vy na to? Náš jednatel tvrdí, že neexistuje ... -(

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 8. 2008 18:31

   VH (neregistrovaný) 89.176.209.---

   Re: Školení zam - Chorvatsko - stravné?
   Zaměstnanci nemusí v tomto směru nic, protože zaměstnavatel je ten, kdo má povinnost písemně stanovit podmínky, které mohou mít vliv na poskytnutí a výši cestovních náhrad. Písemná forma se nevyžaduje pouze v případě, že právo zaměstnance na cestovní náhrady je nezpochybnitelné a zaměstnanec na jejím dodržení netrvá. Zmiňujete-li krácení stravného, pak předpokládám, že s jeho mírou byli zaměstnanci seznámeni před vysláním na pracovní cestu (například právě v "cestovním příkazu"), jinak nepřichází v úvahu.

  • 27. 8. 2008 18:40

   VB (neregistrovaný) 212.111.9.---

   Re: Školení zam - Chorvatsko - stravné?
   --- na školení nám odborník na cestovní náhrady tvrdil, že není možné, aby zaměstnanec se vzdal práva na cestovné a u týdenního školení evidentně je nárok na cestovní náhrady. S krácení stravného za polopenzi jsou zaměstnanci seznámení - směrnice, za každé poskytnuté jídlo se krátí 10% stravného.

   Prosím dle čeho je možné, jak píšete, že se nevyžaduje písemná forma cestovného?

  • 27. 8. 2008 18:45

   VH (neregistrovaný) 89.176.209.---

   Re: Školení zam - Chorvatsko - stravné?
   Já jsem nenapsala, že se zaměstnanec vzdává práva na poskytnutí cestovních náhrad (takový úkon by skutečně byl neplatný), ale za podmínek § 153 odst. 2 zákoníku práce může netrvat na písemné formě pro stanovení podmínek pracovní cesty, které mohou ovlivnit právo na cestovní náhrady.

  • 27. 8. 2008 18:52

   VB (neregistrovaný) 212.111.9.---

   Re: Školení zam - Chorvatsko - stravné?
   -- omlouvám se, špatně jsem Vás pochopila, tedy verdikt zní, i na školení je povinností napsat cesťák a zaměstnanec má nárok na krácené stravné (je-li s krácením seznámen, jinak plné stravné)? Díky za trpělivost ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).