Hlavní navigace

ZP-kódy U,M-prosím mzdové

• (neregistrovaný) 88.146.158.---

28. 8. 2008 8:52

Dobrý den,
    pročetla jsem si spousty diskuzi a názory se různí.Má se posílat kód U na ZP po skončení MD (zaměstnankyně začne čerpat ŘD)a po vyčerpání opět poslat kód M (jako začátek rodičovské dovolené)?
    Máte někdo osobní zkušenost.
    Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 8. 2008 9:24

JANA (neregistrovaný) 90.177.230.---

Re: ZP-kódy U,M-prosím mzdové
      Kod M je začátek nástupu na MD nebo čerpání rodičovského příspěvku, kod U je naopak konec čerpání MD nebo rodičovského příspěvku. Ale jak je to s tou dovolenou mezi tím nevím. Tam chce zjistit, zda v době čerpání dovolené má už nárok na rodičovský příspěvek. Pakliže jo ,tak nic kodem U neukončuji a pokračuji ještě cca 3roky do ukončení rodič.dovolené, ale pakliže v té době nemá nárok na rodič. příspěvek(což si myslím spíš), tak dám U ke dni ukončení MD a pak zase znovu M až k nástupu na rodič.příspěvek. Jinak kodem M už jste ji nahlásila při nástupu na MD,ne? A pak mám také zkušenost, že při mi nastoupila do práce žena na rodičáku, ale malou ji vzali do školky jen některé měsíce, takže když jí měla ve školce ,tak neměla nárok na rodičák a já jí neustále odhlašovala, přihlašovala M-U, M-U. Ptala jsem se na to na zdravotní pojišťovně a měla jsem to dobře. To jestli čerpá nebo nečerpá daný měsíc rodičák musí nahlásit zaměstnavateli ona sama. To si od ní nechte podepsat čestné prohlášení, že to musí sama nahlašovat, aby jste při kontrole ZP neměla problém Vy.

• 28. 8. 2008 9:32

Jana (neregistrovaný) 88.146.158.---

Re: ZP-kódy U,M-prosím mzdové
      Moc děkuji.Zaměstnankyně má zítra přijít,tak se jí zeptám na ten rodič.příspěvek.jsme MO....čestné prohlášení jí dám také podepsat.Moc jste mi pomohla

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).