Hlavní navigace

Chyba v dohodě o pracovní činnosti

 • (neregistrovaný) 84.21.115.---

  28. 8. 2008 9:08

  Milé kolegyně, obracím se na Vás s prosbou o radu: udělala jsem chybu v datumu v DPČ, namísto od 1.7. jsem napsala 1.6.a ten člověk to chce dát právníkovi abychom mu doplatili i červen. Vím, je to otázka pro právníka... dole je datum podpisu sice 1.7., ale... ??? díky všem

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 8. 2008 9:20

   VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

   Re: chyba v dohodě o pracovní činnosti
   Budeme předpokládat, že se jedná o administrativní chybu (překlep), protože nebylo a ani nemohlo být úmyslem účastníků sjednat dohodu zpětně. Navíc DPČ musí být sjednána písemně, jinak je neplatná (muselo by se tak stát nejpozději 1.6., aby práce mohla být konána počínaje červnem, nikoliv až od 1.7.). To k formální stránce a pokud jde o přiznání odměny, rozhodující je, zda zaměstnanec pro Vás v 06 práci konal či tomu tak nebylo. Pokud žádnou práci nekonal, odměna mu nenáleží, resp. její přiznání a následná výplata by představovala bezdůvodné obohacení na jeho straně. Již vyhotovenou DPČ (s chybou) bych účetně opravila a doručila zaměstnanci s odůvodněním, že se jednalo o admin. chybu.

  • 28. 8. 2008 9:23

   Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

   Re: chyba v dohodě o pracovní činnosti
   Čím prokázal, že v červnu nějakou pracovní činnost vykonal? Jistě je někdo, kdo od něj odvedenou práci přebíral, sledoval jeho docházku apod. Na tomto základě se vyplácí odměna, nikoliv na základě sepsané dohody. Ta může být sepsaná třeba na celý rok a přitom práci může vykonávat jen v některých měsících.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).