Hlavní navigace

Jak vést eivdenci příjmů

  • (neregistrovaný) 89.103.64.---

    28. 8. 2008 9:21

    Fyzická osoba byla vyzvána soudem k předložení daň. přiznání a peněžního deníku z důvodů výpočtu výživného na dítě. Fyzická osoba neve peněžní deník, za celý rok měla cca 5 faktur. Je nějak stanoveno zákonem či jiným předpisem jak se má evidence příjmů vést? a pokud ano,prosím o přesnou specifikaci s číslem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 8. 2008 9:51

      Iva (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Jak vést eivdenci příjmů
      V jakém rozsahu má být daňová evidence vedena je uvedeno v § 7b zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Je tím rozuměno to, že se do knihy (někdo říká peněžní deník, někdo daňová evidence) zaúčtují veškeré příjmy a veškeré výdaje, kterých subjekt za zdaňovácí období dosáhl, či které vynaložil. Vedou se i další knihy dle potřeby - pohledávek a závazků, majetku atd.
      Pokud subjekt uplatňuje výdaje v prokázané výši, tedy na základě dokladů, tak má povinnost daňovou evidenci vést (pokud nevede účto) bez ohledu na to, zda má 5 dokladů nebo 100.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).