Hlavní navigace

Co všechno se počítá do příjmů FO

  • (neregistrovaný) 89.103.64.---

    28. 8. 2008 9:28

    V případě,že je fyzická osoba-podnikatel vyzván k předložení svých příjmů, je povinen uvést do příjmů i příjmy ze závislé činnosti,které nepřekročili 96 tis.?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 8. 2008 12:33

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Co všechno se počítá do příjmů FO
      Pokud jste podnikatel a podáváte DaP k dani z příjmů, pak v daňovém přiznání musí být uvedeny veškeré vaše přjmy za zdaňovací období, za které podáváte daňové přiznání. Tedy i přijmy ze závislé činnosti. Povinnou přílohou (a taky podkladem pro vyplnění DaP FO) DaP je potvrzení zaměstnavatele o výši příjmů, sraženém pojistném a zaplacené zálohové dani. Pokud by jste měl příjmy, ze kterých byla sražena srážková daň (dle § 36), pak tyto se do Dap neuvádí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).