Hlavní navigace

společná domácnost-sleva nadítě

• (neregistrovaný) 88.101.111.---

28. 8. 2008 10:54

Dobrý den
    mám problém a nevím si rady, tak moc prosím o radu někoho, kdo mi může dát odpověď.
    Přítelkyně na mateřské dovolené (nezaměstnaná) žili s přítelem (nebyli nikdy oddáni, on to dítě ale uznal, že je jeho)ve společné domácnosti. Na občance však měli oba rozdílná místa trvalého pobytu. Pán nastoupil do zaměstnání v r.2006, kde předložil kopii rod.listu dítěte+ prohlášení, že přítelkyně (matka samoživitelka) neuplatňuje a začal u svého zaměstnavatele na něj uplatňovat slevu. Matka nastoupila do zaměstnání v roce 2008 k jinému zaměstnavateli, kde na toto dítě začla uplatňovat slevu. Pán tuto změnu zapomněl říci svému zaměstnavateli, takže ji po několik měsíců uplatňovali oba. Je mi jasné, že pokud byl problém jen v "několika měsících" dvojího uplatňování slev, pak by se to vyřešilo při ročním zůčtování u jednoho z partnerů, ale ta společná domácnost, to je pro mě problém. Co se společnou domácností rozumí? Stačí, když spolu žijí ve společné domácnosti nebo je to podmíněné i tím, že musí mít oba adresu společné domácnosti v občance? Prosím poraďte! Jsem bezradná...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).