Hlavní navigace

Prodej RDx daň z prodeje

  • (neregistrovaný) 85.70.101.---

    28. 8. 2008 11:33

    Dobrý den,
    před 2 lety jsem si koupila rod.dům (nevlastním ho tedy ani 5let a ani jsem si zatím nedala trvalý pobyt) a nyní bych ho ráda prodala cca za 1,5mil.Vzala jsem si hypotéku a baráček jsem si pořídila za 850tis.
    Teď můj dotaz. Kolik bych musela zaplatit daň z prodeje nemovistosti?
    Děkuji
    Maruška

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 8. 2008 12:34

      p. (neregistrovaný) 88.102.140.---

      Re: prodej RDx daň z prodeje
      daň z prodeje nemovitostí se neřídí výše zmíněnými okolnostmi. Je to vždy 3% z ceny buď kupní nebo odhadní, podle toho která je vyšší.

    • 28. 8. 2008 12:37

      pp (neregistrovaný) 83.208.40.---

      Re: prodej RDx daň z prodeje
      Zaplatíte daň z převodu nemovitosti a ta je 3%(viz výše) a dále budete muset podávat za rok 2008 daňové přiznání k dani z příjmu FO a daň je ve výši 15%

    • 28. 8. 2008 12:45

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: prodej RDx daň z prodeje
      1) Budete platit daň z převodu nemovitosti a to ve výši 3 % buď z ceny prodejní nebo z ceny odhadní a to z té, která je vyšší. Musíte podat přiznání k dani z převodu nemovitosti.
      2) Dále budete platit daň z příjmů a to ve výši 15 %. Do 31.3.2009 podáte přiznání k dani z příjmů, kde tento prodej uvedete jako příjem dle § 10.
      Základem daně z příjmů bude rozdíl mezi prodejní cenou a pořizovací cenou. Dále tento základ daně snížíte o zaplacenou daň z převodu nemovitosti (viz. bod 1), částky prokazatelně vynaložené na technické zhodnocení, opravu a údržbu nemovitostii, včetně dalších výdajů souvisejících s uskutečněním prodeje.
      3) Pokud nemovitost prodáte, pak nezapomeňte v lednu 2009 podat přiznání k dani z nemovitosti, kde uvedete prodej nemovitosti a tím vám již nebude předepisována daň z nemovitosti.

    • 28. 8. 2008 14:39

      blanka (neregistrovaný) 81.19.3.---

      Re: prodej RDx daň z prodeje
      Dobrý den, te´d jste mě asi trochu nakopli, prosím při prodeji zahrady, na které stojí chata, platí se daňznemovisti, a totéž při prodeji garáže, která stojí mimo obytný dům se platí daň z nemovitosti?
      blanka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).