Hlavní navigace

Neschopenka - ukončení prac. poměru

 • (neregistrovaný) 87.139.125.---

  28. 8. 2008 13:24

  Dobrý den,

  může mi někdo poradit jak postupovat, když zaměstnavatel ( malá organizace) neodeslal lístek na peníze na OSSZ k vyplacení nemocenské za daný měsíc? Telefonicky ani jinak se zaměstnancem nekomunikuje. Zaměstnavatel ruši provozovnu nikoliv podnikání a chtěl, aby zaměstnanec ukončil nemocenskou a ukončil pracovní poměr dohodou, aby nemusel platit odstupné dle ZP, zaměstnanec toto odmítl. Protože nemocenská stále ještě trvá a nejspíš ještě delší dobu trvat bude jak potom řešit předávání lístku na peníze, aby OSSZ tuto nemocenskou proplatila?

  Jak při ukončení postupovat kvůli výpovědi, ZL, odstupnému atd, když zaměstnavatel nekomunikuje?

  Děkuji za odpovědi

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 8. 2008 13:48

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Neschopenka - ukončení prac. poměru
   Originál lístku na peníze může zaměstnanec poslat rovnou na sociálku (nezapomenout se vzadu podepsat a zatrhnout pobírá-nepobírá důchod..). Kopii může zaslat zaměstnavateli s poznámkou, že orig. byl zaslán na sociálku (aby zaměstnavatel věděl, že zaměstnanec stále marodí). Ovšem uschopenka už se bude muset řešit přes zaměstnavatele, protože na ní musí být razítko, podpis zaměstnavatele a den nástupu do práce. Pokud se na skončení prac. poměru nedohodnou, pak prostě zaměstnanec počká, až mu zaměstnavatel dá výpověď. Po uschopnění se ale musí hlásit o práci, aby zaměstnavatel neřekl, že nepřišel do práce a má tudíž neomluvenou absenci.

  • 28. 8. 2008 13:56

   ivka (neregistrovaný) 87.139.125.---

   Re: Neschopenka - ukončení prac. poměru
   Děkuji za radu, ale kam se obrátit, když zaměstnavatel zrušil provozovnu, vlastně pracovní místo a vůbec nekomunikuje se zaměstnancem? Ono je to tak, že zaměstnavatel má nějakou živnost a k této živnosti si vzal ještě úplně z jiného oboru - obchod textilu. To neprosperovalo, tak to ruší, ale ve své původní činnosti, což je dovoz ojetých vozidel ze zahraničí pokračuje.
   Je to docela zoufalá situace, když s Vámi zaměstnavatel nekomunikuje. Jak potom postupovat dál, když není kam jít do zaměstnání ( je zrušeno) a doma se nechává zapírat?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).