Hlavní navigace

Jak vést evidenci příjmů FO

  • (neregistrovaný) 89.103.64.---

    28. 8. 2008 22:07

    Je někde stanoveno,jakým způsobem má FO podnikatel vést evidenci svých příjmů? Pokud je vyzván k doložení svých příjmů formou peněžního deníku a tento deník si nevedek,stačí soupis příjmů(pouze faktury)a tyto faktury k tomuto soupisu přiložit? Existuje nějaký předpis,který stanovuje přesnou formu vedení příjmů? a pokud ano,prosím o jeho přesnou specifikaci,tj.ve kterém zákonuč i vyhlášce je to stanoveno.Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 8. 2008 23:12

      Z (neregistrovaný) 84.42.207.---

      Re: Jak vést evidenci příjmů FO
      Způsob evidence příjmů není závazně stanoven.

    • 29. 8. 2008 7:54

      Katka S. (neregistrovaný) 213.220.216.---

      Re: Jak vést evidenci příjmů FO
      Není závazně stanoven. Pak je jen otázkou, jakým způsobem vypočítá daň z příjmů. Buď jede na daň stanovenu paušálem nebo vede daňovou evidenci. U daně stanovené paušálem dle §7a zákona o dani z příjmů a pokynu D-300 musí vést evidenci příjmů (i přijatých záloh). U daňové evidence dle §7b zákona o dani z příjmů má vést evidenci o příjmech a výdajích, ze které se zjistí základ daně. Nikde ale není psané, jak má evidence vypadat a není stanoveno, že se má evidence dělat průběžně za rok (i když bych to osobně doporučovala).
      Ještě poznámka: né vždy platí vystavená faktura = přijaté peníze! Takže přehled vydaných faktur by nebyl přesný, musela byste do přehledu doplnit, kdy byla faktura uhrazena! A přehled můžete mít třeba v excelu.

    • 29. 8. 2008 8:48

      Veronika (neregistrovaný) 89.103.64.---

      Re: Jak vést evidenci příjmů FO
      Přesně takvouhle odpověď jsem potřebovala.Moc děkuji.

    • 29. 8. 2008 10:11

      1234 (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Jak vést evidenci příjmů FO
      Nikde ale není psané, jak má evidence vypadat a
      >>není stanoveno, že se má evidence dělat průběžně za
      >>rok (i když bych to osobně doporučovala).


      já bych to doporučil taky, protože JE to zákonem stanoveno. §39/3 337/92:-) a to je teď značně benevolentní proti tomu, jak zněl dříve.

    • 29. 8. 2008 11:54

      Katka S. (neregistrovaný) 213.220.216.---

      Re: Jak vést evidenci příjmů FO
      Díky, nemohla jsem to najít, kde je to napsáno, že se to má dělat průběžně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).