Hlavní navigace

Změna právní formy společnosti

  • (neregistrovaný) 217.197.144.---

    29. 8. 2008 8:55

    Naše firma změnila během roku právní formu z s.r.o. na a.s. Je nutné udělat dodatky, případně nové smlouvy se zaměstnanci? Pokud tuto novou smlouvu stále nemám, na kterou společnost napsat případnou výpověď? Nebo máme v případě odchodu z org.dův.nárok na odstupné atd.atd. ?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 8. 2008 15:26

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: Změna právní formy společnosti
      >Naše firma změnila během roku právní formu z s.r.o. na
      >a.s. Je nutné udělat dodatky, případně nové smlouvy
      >se zaměstnanci?

      není to nutné, je ale povinnost zam-tele informovat zam-ce o změně obsahu prac.poměru- změna formy společnosti tam patří-dle § 37 ZP
      Pokud tuto novou smlouvu stále nemám,
      >na kterou společnost napsat případnou výpověď?

      Výpověď musíte napsat na stávající novou formu, musíte si ji zjistit, pokud Vás podnikatel neinformoval dle výše psaného.

      Nebo
      >máme v případě odchodu z org.dův.nárok na odstupné
      >atd.atd. ?
      >Děkuji

      Změna právní formy není žádnou org.zzměnou, pro zam-ce se tím vůbec nic nemění, platí původní PS se všemi ujednáními, náropk na odstupného z toho důvodu není.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).