Hlavní navigace

Pronájem plátce DPH neplátci

  • (neregistrovaný) 83.208.170.---

    29. 8. 2008 10:18

    Dobrý den, pokud plátce DPH pronajímá byt či nebyt. prostor neplátci DPH §56 tak dnes platí, že nemůže účtovat DPH. Bude nějaká změna od 1.1.09? Někde jsem četl, že už by si mohl taky vybírat zda s nebo bez DPH.
    Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 8. 2008 10:38

      Mirena (neregistrovaný) 217.115.254.---

      Re: pronájem plátce DPH neplátci
      >Dobrý den, pokud plátce DPH pronajímá byt či nebyt.
      >prostor neplátci DPH §56 tak dnes platí, že nemůže
      >účtovat DPH. Bude nějaká změna od 1.1.09? Někde jsem četl,
      >že už by si mohl taky vybírat zda s nebo bez DPH.
      >Díky
      Myslím že už dnes platí, že může účtovat s DPH a nebo jako osvobozené. Pokud pronajímá firmě a ta je plátcem DPH -tak je pro tu firmu je lepší učtovat s DPH. Pokud bude pronajímat občanům -neplátcům tak je to osvobozené od DPH, ale musí pak počítat přiznání koeficinetem.
      >

    • 29. 8. 2008 17:28

      Z (neregistrovaný) 84.42.207.---

      Re: pronájem plátce DPH neplátci
      V tomto směru žádná změna nenastane, pro neplátce budete i nadále uskutečňovat pouze osvobozená plnění. Bude ale zrušena oznamovací povinnost v případě nájmu mezi dvěma plátci, u kterého jste se rozhodli uplatňovat DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).