Hlavní navigace

Reklamace motoru v autobazaru

• (neregistrovaný) 62.240.184.---

29. 8. 2008 18:32

Dobrý den, koupil jsem v květnu 2008 ojetý vůz az autobazaru a po 3 měsících mi praskl píst motoru a poškodil blok motoru, takže je motor odepsaný a musí se shánět jiný. Mám nějakou šanci odstoupit od smlouvy? To auto jezdilo 2 měsíce a 1 měsíc už je nepojízdné a stojí v servisu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 8. 2008 22:59

Jirka (neregistrovaný) 88.101.86.---

Re: Reklamace motoru v autobazaru
      Pročtěte si kupní smlouvu, záleží co jste tam podepsal. Někde vám auto zpět vezmou, ale budou vám počítat nájemné jako na autopůjčovnu. Jinde je ojetina téměř nevratná.
      Jak staré je to auto a kolik km má najeto ? Musíte zvážit, zda stojí za to nechat si dělat posudek motoru z Dekry. Bude to stát pár tisic a výsledek posudku je pro vás nejistý. Stojí za to se pak soudit ? Opravdu záleží na tom o jakou částku by mělo jednat zda do takového sporu jít či ne.

• 30. 8. 2008 14:59

anonymous (neregistrovaný) 88.146.188.---

Re: Reklamace motoru v autobazaru
      Já tu odpověď ještě zjednoduším: pokud neprokážete, že někdo neodborně s tím pístem nebo jinou s tím související součástkou manipuloval (třeba amaterský svár, jiný typ než předepisuje výrobce), tak v praxi nemáte vůbec šanci. Vozidlo se prodávalo jako opotřebované a takové věci se stávají. Vada materiálu.
      To je právě riziko nákupů z autobazarů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).