Hlavní navigace

Nárok na dovolenou po MD a nemocenské

• (neregistrovaný) 81.30.248.---

31. 8. 2008 19:32

Dobrý den mám dotaz
    od 20.12.2007 jsem byla v prac.neschopnosti a dne 4.4.2008 jsem nastoupila na MD.
    Dítě se narodilo 7.5.2008.
    Chci se zeptat zda mám nárok na proplacení letošní dovolené,o kolik se krátí a kdy si o to proplacení žádat.
    Zůstalo mi i 6 dnů lonské dovolené,tak jestli to proplatí společně.
    Díky

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 8. 2008 19:56

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Nárok na dovolenou po MD a nemocensk
      Pročtěte si trochu dotazy a odpovědi zpětně, opakuje se to zde stále. Dovolená se proplácí při skončení prac. poměru, což zřejmě není Váš případ. Po skončení mateřské si můžete zažádat o čerpání řádné dovolené (zbylou z roku 2007 a celoroční výměr letošní) tak, aby její čerpání bezprostředně navazovalo na mateřskou dovolenou. A teprve až ji budete dočerpávat, požádáte zaměstnavatele o poskytnutí rodičovské dovolené na dobu, kterou si určíte, nejdéle ale do 3 let dítěte. O rodičovský příspěvek zažádáte na úřadě ihned po skončení mateřské (ten nesouvisí s čerpání řádné či rodičovské dovolené). Rodič. dovolená, řádná dovolená, mateřská dovolená - to jsou názvy volna u zaměstnavatele. Rodičovský příspěvek je název státní dávky. Jedno s druhým nesouvisí. Takže ještě jednou - dovolenou Vám neproplatí. Pokud chcete peníze, musíte požádat o její čerpání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).