Hlavní navigace

Neodvedené SP, ZP do 31.násl. roku

  • (neregistrovaný) 212.111.9.---

    1. 9. 2008 8:49

    Dobrý den,

    jedná se sice jen o částku 914 Kč - SP, ZP za 11/07 odvedené až ve 2/08. Nyní podáváme přiznání za 2007 a chtěla bych toto vyloučit.

    Zvyšuji o částku neodvedenou tj. i za zam i zamtl .. ?

    Nejsem si jistá na kterém řádku? Prosím poradíte někdo?

    Díky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2008 10:28

      julka (neregistrovaný) 77.242.82.---

      Re: Neodvedené SP, ZP do 31.násl. roku
      >Dobrý den,
      >
      >jedná se sice jen o částku 914 Kč - SP, ZP za 11/07
      >odvedené až ve 2/08. Nyní podáváme přiznání za 2007 a
      >chtěla bych toto vyloučit.
      >
      >Zvyšuji o částku neodvedenou tj. i za zam i zamtl ..
      >?
      >
      >Nejsem si jistá na kterém řádku? Prosím poradíte
      >někdo?
      >
      >Díky.

      Do nákladů účtujete jen částku, kterou zaplatí za zaměstnance zaměstnavatel tedy jen tuto vylučujete
      >

    • 2. 9. 2008 17:11

      bubu (neregistrovaný) 84.16.117.---

      Re: Neodvedené SP, ZP do 31.násl. roku
      Dobrý den,
      jedná se sice jen o částku 914 Kč - SP, ZP za 11/07
      odvedené až ve 2/08. Nyní podáváme přiznání za 2007 a
      chtěla bych toto vyloučit.
      Zvyšuji o částku neodvedenou tj. i za zam i zamtl ..

      >Do nákladů účtujete jen částku, kterou zaplatí za
      >zaměstnance zaměstnavatel tedy jen tuto vylučujete


      Pokud vyloučíte jen částky, které hradí zaměstnavatel za zaměstnance pak dle mého názoru porušíte ustanovení § 23 odst. 3 písm. a) bod 5, který zní cit:

      Výsledek hospodaření se zvyšuje o :

      částky pojistného na sociální zabezpečení, příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a pojistného na veřejné zdravotní pojištění, které je podle zvláštních právních předpisů povinen platit zaměstnanec a byly zaměstnavatelem, který vede účetnictví, sraženy, avšak neodvedeny do konce měsíce následujícího po uplynutí zdaňovacího období nebo jeho části.

      V daňovém přiznání DPPO je určitě napsáno, kde se částka dle § 23 odst. 3 písm. a bod 5 vykazuje - předpokládám že je to asi na řádku 30.

      Hezký den přeje
      bubu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).