Hlavní navigace

Fakturace do Švýcarska - DPH??

  • (neregistrovaný) 62.77.99.---

    1. 9. 2008 10:05

    Dobrý den,

    prosím o radu- jsme a.s., plátci DPH. Budeme fakturovat zboží švýcarské firmě, ale toto zboží bude dodáváno do ČR. Tato firma tu nemá pobočku. Chápu to dobře, že když zboží neopustí republiku, nemůžu fakturovat bez DPH ? Takže naopak DPH odvedu? Jak by to bylo ve stejném případě, ale zboží dodáno na Slovensko? Tam už by to bylo bez DPH? Jsem z toho nějaká zmatená....
    Díky za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2008 14:27

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Fakturace do Švýcarska - DPH??
      Dobrý den,
      v zásadě to chápete správně. Pokud dodáváte zahraniční osobě - Švýcarovi zboží v tuzemsku, nejedná se o vývoz a určujete místo plnění dle § 7 ZDPH. To je v tuzemsku, jedná se tedy o zdanitelné plnění a musíte fakturaci zatížit českou daní.
      Pokud dodáváte Švýcarovi, který nemá na Slovensku registraci k DPH zboží na Slovensko, místem plnění je podle § 7/2 ZDPH místo započetí přepravy zboží, tj. ČR a opět se jedná o zdanitelné plnění, které je třeba zatížit českou DPH, protože nejde o ORD v JČS, nemůžete toto dodání osvobodit podle § 64 ZDPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).