Hlavní navigace

Druhá mateřská

• (neregistrovaný) 212.71.154.---

1. 9. 2008 11:49

Dobrý den, v současné době jsem na rodičovské dovolené.Chtěla jsem se optat, jak to bude, pokud budu mit ihned druhé dítě, aniž bych po rodičáku nastoupila mezi tím do prácě. To budu pobírat znova mateřskou stejnou jako u prvního dítěte nebo budu pokračovat v rodičáku?? Rodičák jsem si dala na 2 roky.Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2008 14:16

Lu. (neregistrovaný) 88.103.118.---

Re: Druhá mateřská
      Peněžitou pomoc v mateřství budete pobírat novou a vypočítanou z jiného rozhodného období. Pokud vám vyjde víc nežj ste měla tu první, pak budete brát víc, pokud ne budete mít stejnou výši jako první.

• 1. 9. 2008 14:29

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

nevím, jak jste požádala zam-tele o rodičovskou dovolenou (máte nárok až do 3 let dítěte)
      pokud jste si vybrala možnost pobírání rodič. příspěvku do 2 let, potom - pokud do té doby neotěhotníte, nebudete opět pobírat peněž. pomoc v mateřství, byste toto měla nahlásit zam-teli a pokud jste u něho požádala o rodič. dovolenou do 3 let dítěte, potom byste měla doložit (hlavně na svou zdrav. pojišťovnu), že se celodenně, řádně staráte o dítě do věku 7 let (nedáváte ho do předškolního zař. na delší dobu než určuje zákon), abyste byla nadále zařazena v kateg., za kterou je plátcem ZP stát (tím, že přestanete rodič. přísp. pobírat, Vás z této kategorie odhlásí)

• 4. 9. 2008 7:57

Lenka (neregistrovaný) 212.71.154.---

To by bylo v případě, kdyby jsem nastoupila do práce, ale když hnedka během rodičáku znova otěhotním, tak z čeho se mi bude počítat ta druhá mateřská??

• 4. 9. 2008 10:29

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

pokud nenastoupíte do zaměstnání, tak se bude počítat rozhodné období z posledních 12 kal. měs., pokud nebude možné vypočítat, potom se půjde vždy o 3 kal. měs. zpět, až bude možné DVZ určit (pokud to bude do 4 let předchozího dítěte, potom se porovná DVZ nynější a ten, který byl pro předchozí výpočet PPM - který bude pro zam-kyni výhodnější, ten se použije)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).