Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění, "dítě" nad 18 let

• (neregistrovaný) 195.113.220.---

1. 9. 2008 14:09

Vím, že je to pořád dokola, ale čtu tady historii, ale nemůžu najít jasnou odpověď na situaci, kdy se zaměstnankyně rozvedla a chce uplatnit daňové zvýhodnění na zletilé studující dítě (není rozsudek o svěření do výchovy) Asi už jsem blázen, ale jak prosím Vás nárok (mimo potvrzení o studiu) na toto zletilé dítě doloží ? doteď uplatňoval manžel. A uvažuji správně, že než-li budou rozvedeni, bude muset doložit i potvrzení od zaměstnavatele manžela v případě nároku na daň.zv. na zletilé dítě ? U nezletilého stačí rozsudek o svěření do výchovy, i když budou ještě manželé,že ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2008 19:15

xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

Re: Daňové zvýhodnění, "dítě" nad 18 let
      Rozvod rodičů se zletilým dítětem je problém, protože dítě se v tomto případě do péče nesvěřuje nikomu z rodičů (jen se řeší výživné, kolik kdo bude dítěti platit)
      Já jsem tento problém měla před nějakou dobu a naštěstí se to týkalo jen jednoho školního roku a rodiče mezi sebou komunikovali, takže jsem neměla problém, aby mi rodič, který u mě žádal o daň.zvýhodnění, přinesl od svého bývalého manžela ze zaměstnání potvrzení, že on neuplatňuje

• 2. 9. 2008 7:39

Dáša (neregistrovaný) 195.113.220.---

Děkuji za odpověď, nicméně moc mi nepomohla :) Ale to je jen vtip :) Nevím, asi se zkusím zeptat na finančním ředitelství, co by v tom případě kontrola požadovala. Mě napadlo jedině čestné prohlášení manželky, že otec dítěte s dítětem nežije ve spol.dom.. ale je to přitažené za vlasy. A pak možná ten rozsudek o výživném ?, z toho se dá dovodit, že otec s dítětem nežije ve spol.dom.
      Kdybych zjistila nějakou 100% odpověď, napíšu

• 2. 9. 2008 7:47

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

to já věřím, že jsem Vám moc nepomohla, protože ono to není vůbec jednoduché řešit
      já jsem to tenkrát řešila také s FÚ a byla jsem nakonec moc ráda, že dítě úspěšně ukončilo studium a dále již ve studiu nepokračovalo, takže jsem nadále už nic řešit nemusela (nějak si to na FÚ přehazovali mezi sebou - ono to opravdu není až tak jednoduché, protože to nějak moc zákon neřeší - rozvod rodičů, kde jsou děti zletilé)
      také jsem měla čestné prohlášení od toho rodiče, který pobíral daň. zvýhodnění, že má s dítětem společnou domácnost (spol. domácnost je totiž jednou z podmínek pro přiznání daň.zvýhodnění)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).