Hlavní navigace

Zkušební doba, nemoc, výpověď.

• (neregistrovaný) 212.90.248.---

1. 9. 2008 15:13

Omlouvám se, toto téma je dost omýlané, ale přesto - pokud dáme výpověď ve zkušební době nemocné zaměstnankyni, jak dlouho musíme proplácet nemocenskou z ochranné lhůty, pokud to vypadá na dlouhodobější nemoc? A musí se zaměstnankyně evidovat na úřadu práce nebo až po skončené pracovní neschopnosti ? Díky moc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2008 15:36

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Zkušební doba, nemoc, výpověď.
      Ve zkušební době se nedává výpověď, ale ruší se prac. poměr nějakým dnem - to je rozdíl. Pokud začala marodit už před skončením prac. poměru, budete jí nemocenskou platit až do uschopnění (nebo sociálka, podle toho, zda jste velká nebo malá organizace). Pokud začne marodit až v ochranné lhůtě (tj. do 7 dnů od skončení prac. poměru) má také nárok na nemocenské dávky a taky je budete Vy nebo sociálka platit do uschopnění. Potvrzení o zaměstnání jí vydá zaměstnavatel v den skončení prac. poměru. Potvrzení o promaroděných dnech pak vystaví ten, kdo nemocenské dávky vyplácí, a to až po skončení nemoci. Na její zdrav. poj. ji odhlásíte kódem O dnem skončení prac. poměru, kódem N nahlásíte marodění po skončení prac. poměru a kódem K uschopnění. Na ÚP půjde až po uschopnění.

• 1. 9. 2008 18:59

xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

musíte sledovat podpůrčí dobu - měla Vám předat promaroděné dny od předchozího zam-tele
      ELDP budete vést ve 2 řádcích

• 2. 9. 2008 7:37

Alena (neregistrovaný) 212.90.248.---

Děkuji všem, zápočtový list jsem z ní nedostala a tak mi na sociálce poradili, alespoň mám čestné prohlášení, že nebyla nemocná, jde o Ukrajinku s trvalým pobytem v ČR, ale od začátku s problémy, PD sleduji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).