Hlavní navigace

Příspěvek zaměstnavatele na vitaminy!

  • (neregistrovaný) 194.228.235.---

    1. 9. 2008 15:48

    Může zaměstnavatel přispívat na vitaminy z prostředků FKSP v neomezené výši nebo je to omezeno nějaký zákonem či podmíněno razítkem od lékaře? Nemohu to dohledat a každý mi tvrdí něco jiného!

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 9. 2008 18:18

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Příspěvek zaměstnavatele na vitaminy
      Podle § 24 odst. 2 písm. j) bod 5 bude příspěvek daňovým nákladem, pokud jeho poskytnutí bude stanoveno ve směrnici nebo kolektivní smlouvě. U zaměstnance bude tento příspěvek podléhat dani, SP a ZP. Výše takového příspěvku není omezena.

    • 2. 9. 2008 11:24

      xp (neregistrovaný) 212.111.10.---

      Re: Příspěvek zaměstnavatele na vitaminy
      Dělam příspěvkovou org, na vytamíny příspíváme asi 1000,- Kč.
      Doporučuji do 2000,- Kč. ´Podléha to dani, SP ZP až nad 2000,- Kč

    • 2. 9. 2008 13:00

      (neregistrovaný) 194.228.235.---

      Re: Příspěvek zaměstnavatele na vitaminy
      Myslela jsem že podle vyhlášky 114/2002 Sb. je toto osvobozeno. Jednalo se mi spíš o to jestli vůbec mohu tyto příspěvky poskytovat bez omezení nebo pouze s potvrzením od lékaře!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).