Hlavní navigace

PPM,RD,ŘD

  • (neregistrovaný) 195.189.0.---

    2. 9. 2008 9:28

    Zaměstnankyně byla do 15.7.08 na PPM, potom nastoupila hned na rodičovskou dovolenou do tří let věku dítěte do 10.2.2011.
    Po této rodičovské dovolené bude ihned čerpat nevybranou dovolenou za 2007 a pokrácenou dovolenou za 2008. Je to tak v pořádku? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 9. 2008 10:14

      Lu. (neregistrovaný) 88.103.118.---

      Re: PPM,RD,ŘD
      Požádat o čerpání dovolené měla hned po PPM, jinak jí některá dovolená propadne a některá bude krácená, ani zaměstnavatel na toto nemusí přistoupit.Pokud by požádala hned po PPM, tak jí to zaměstnavatel musí umožnit.

    • 2. 9. 2008 10:18

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: PPM,RD,ŘD
      Není to pravda, žádná dovolená jí nepropadne, protože od 1.1.2007 platí nový zákoník práce, který říká, že dovolená, kterou si nevybere po mateřské, bude schována na dobu návratu z rodičovské a pak si ji vybere. Ovšem ta z roku 2008 již bude pokrácená pro rodičovskou dovolenou, případně pro nemocenskou (jestli marodila před nástupem na MD).

    • 2. 9. 2008 10:29

      xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: PPM,RD,ŘD
      ano - dovolená nepropadne, tento případ řeší od 1.1.07 Zák.práce
      § 218 odst. 3

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).