Hlavní navigace

Zákonné pojištění odpovědnosti....

• (neregistrovaný) 193.86.2.---

2. 9. 2008 9:40

Nerozumím jedné věci. Mám zaměstnance na HPP i DPČ. Zároveň využívám brigádníků na DPP.
    Platím Kooperativě zák.poj. z vyměřovacího základu za předchozí čtvrtletí. Až potud je to jasné. Teď jsem se dočetl, že z DPP se platí 100 Kč za čtvrtletí. A to mi není jasné.
    Příklad, který jsem četl byl, že zaměstnavatel občas přijímá brigádníky na DPP a tak musí zaplati alespoň 100 Kč za čtvtletí.
    Ale jak to je když mám souběžně pracovníky na HPP, DPČ i DPP ?
    To mám k vypočítanému odvodu z vyměřovacího základu ještě přičíst 100 Kč (a tato částka se vztahuje na jednoho brigádnííka nebo jak ?)Prostě v tom mám chaos.
    Prosím vysvětlete mi to. Díky a hezký den

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 9. 2008 9:47

ija (neregistrovaný) 83.240.30.---

Re: Zákonné pojištění odpovědnosti....
      Pokud se nepletu, tak 100,- je minimální částka, která se platí, pokud jsou nějací zaměstnanci, ale buď vydělají míň, nebo jsou třeba nemocní... prostě minimální částka, kterou musíte Kooperativě poslat. Pokud promile z průměru za předch. čtvrtletí přesáhnou 100,-, posíláte normálně to co spočítáte, nic k tomu nepřičítáte.

• 2. 9. 2008 10:25

Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

No o to mi právě jde. Každé čtvrtletí platím cca 400 Kč . Program to počítá pouze z vyměřovacího základu pro OSSZ takže zaměstnanci na DPP tam nejsou zahrnuti. Taky jsem četl, že podle nového zákona, který bude platit od 1.1.2010 se bude platit u HPP, DPČ z vyměřovacího základu a u DPP z hrubé mzdy. Tak jsem to alespoň pochopil.
      Asi si to zbytečně komplikuji. Díky za odpověď.

• 2. 9. 2008 10:32

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

ale sám píšete, že ten zákon má platit až od r. 2010 (ještě neplatí a kdo ví, jestli vůbec platit bude)
      zatím se to DoPP netýká

• 2. 9. 2008 10:40

Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).