Hlavní navigace

Vystavení faktury z zdanitelné plnění

  • (neregistrovaný) 213.195.200.---

    2. 9. 2008 9:50

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat, zda je možné přijmout fakturu s datem 31.8.2008 a též datem zdanitelného plnění 31.8.2008 v případě, že obchod (expedice zboží) proběhl 1.9.2008? Snad by mělo být možné vystavit též dodávací list s datumem 31.8.2008, pokud ne, vadilo by datum na dodáváku 1.9.2008?
    Děkuji Vám za radu.
    Zuzana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 9. 2008 10:30

      vanda (neregistrovaný) 194.145.182.---

      Re: Vystavení faktury z zdanitelné plněn
      pokud bylo zboží posláno 1.9.2008, tak D.U.Z.P. je 1.9.2008

    • 2. 9. 2008 10:31

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Vystavení faktury z zdanitelné plněn
      Dobrý den,
      při dodání zboží se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné dnem dodání (pokud jde o vztah na základě kupní smlouvy dle ObchZ) a nebo dnem převzetí v ost.případech.
      U dodání zboží jako zdanit.plnění nepřipouští zákon vystavit daňový doklad před dodání zboží, pouze říká, že musíte přiznat daň z platby, pokud předcházela DUZP. Vás jistě finanční úřad kárat za přiznanou daň o měsíc dříve nebude, nicméně s odkazem na § 73/2 ZDPH nemusí uznat nárok na odpočet příjemci zboží v 08/2008 (protože mu fakticky nevznikl) a ten by zas po Vás chtěl opravit daň. doklad, aby si mohl uplatnit nárok na odpočet v září. Z těchto důvodů bych Vám doporučoval vystavit doklady s 1.9.08.
      Pokud to vše vystavíte s 31.8., bude muset příjemce pravděpodobně dokazovat, že k uskutečnění plnění došlo tento den.

    • 2. 9. 2008 10:52

      Zuzana (neregistrovaný) 213.195.200.---

      Re: Vystavení faktury z zdanitelné plněn
      Děkuji Vám za odpověď.
      Pěkný den,

      Zuzana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).