Hlavní navigace

FO použití stroje - není v majetku firmy

  • (neregistrovaný) 80.188.251.---

    3. 9. 2008 9:20

    Prosíme o radu

    Fyzická osoba, potřebuje použít bagr který je jeho osobní vlastnictví nemá ho v majetku firmy. Může fyzická osoba půjčit stroj sama sobě?
    Jak je to potom se zaúčtováním nafty - je velká spotřeba
    ä nemůže to nikde jinde v nákladech použít.
    Prosím někdo bude vědět nějaké varianty řešení.
    Pokud by stroj vložil do majetku firmy - vede podvojné účto - jak se to dělá a pak co s tím. Uvažuje v blízké době o ukončení činnosti.

    Děkuji všem o radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2008 12:30

      Šárka (neregistrovaný) 193.86.111.---

      Re: FO použití stroje - není v majetku f
      Osobně bych sepsala smlouvu o zapůjčení a na základě této smlouvy zaúčtovala naftu a ostatní spojené náklady.Pokud budete mít opodstatnění pro práci bagru pro firmu není podle mne problém.

    • 3. 9. 2008 13:54

      Vladimír 2 (neregistrovaný) 85.70.18.---

      Re: FO použití stroje - není v majetku f
      ==není podle mne problém== podle vás ne, ale podle zákona ano,
      dokonce dva:
      1- §25/u) výdaje na osobní potřebu poplatníka; včetně výdajů vynaložených na opravu, údržbu nebo technické zhodnocení majetku sloužícího k podnikání nebo jiné samostatné výdělečné činnosti (§ 7), který poplatník uvedený v § 2 nezařadí do obchodního majetku podle § 4 odst. 4,
      2- ==bych sepsala smlouvu o zapůjčení==
      sama se sebou? podle čeho? Doporučíte i ZA KOLIK?
      Tady asi pořekadlo - sám si peru-sám si vařím - neplatí.

      Není jednodušší odpovědět:
      zařadit na dobu, kdy bude bagr využit tento stroj do OM?

    • 3. 9. 2008 14:03

      šárka (neregistrovaný) 193.86.111.---

      Re: FO použití stroje - není v majetku f
      Má odpověď nebyla tedy správná,ale nechápu Váš jedovatý tón.Inu namyšlený chlap,co jiného k tomu říct.

    • 3. 9. 2008 14:20

      Šárka (neregistrovaný) 193.86.111.---

      Re: FO použití stroje - není v majetku f
      A pokud se podívám do zákona o dani z příjmů,tak by podle mne na tento případ mohl být napasován par.24 odst.2 zc).Pokud bude mít FO příjmy,které budou přímo souviset s použitím bagru a to ve stejném zdaňovacím období a bude jasná vazba mezi příjmem a prací bagru.

    • 4. 9. 2008 8:34

      Vladimír 2 (neregistrovaný) 85.70.18.---

      Re: FO použití stroje - není v majetku f
      >>>>>Prosíme o radu
      >>>>>
      >>>>>Fyzická osoba, potřebuje použít bagr který je jeho
      >>>>>osobní vlastnictví nemá ho v majetku firmy. Může
      >>>>>fyzická
      >>>>>osoba půjčit stroj sama sobě?
      >>>>>Jak je to potom se zaúčtováním nafty - je velká
      >>>>>spotřeba
      >>>>>ä nemůže to nikde jinde v nákladech použít.
      >>>>>Prosím někdo bude vědět nějaké varianty řešení.
      >>>>>Pokud by stroj vložil do majetku firmy - vede
      >>>>>podvojné
      >>>>>účto - jak se to dělá a pak co s tím. Uvažuje v
      >>>>>blízké
      >>>>>době o ukončení činnosti.
      >>>>>
      >>>>>Děkuji všem o radu
      >>>>Osobně bych sepsala smlouvu o zapůjčení a na základě
      >>>>této smlouvy zaúčtovala naftu a ostatní spojené
      >>>>náklady.Pokud budete mít opodstatnění pro práci bagru
      >>>>pro
      >>>>firmu není podle mne problém.
      >A pokud se podívám do zákona o dani z příjmů,tak by
      >podle mne na tento případ mohl být napasován par.24
      >odst.2 zc).Pokud bude mít FO příjmy,které budou přímo
      >souviset s použitím bagru a to ve stejném zdaňovacím
      >období a bude jasná vazba mezi příjmem a prací bagru.

      ==Inu namyšlený chlap== je vždy ten, co si dovolí svým způsoben
      (dle vás-jedovatý tón) upozornit na to že ==Má odpověď nebyla tedy správná== Proč jste tedy odpovídala? Aby tazatelka
      jedovatě narazila až při kontrole?

      Pokud by tento případ mohl být
      =podle mne na tento případ mohl být napasován par.24>odst.2 zc
      tak to tam můžete -pasovat- i taxikaření s ukradeným autem.
      Mimochodem, je v dotazu uvedeno k č e m u potřebuje bygr?
      Zda pro vlastní činnost (např. investice nebo opravy na vlastním majetku) nebo pro výdělečnou činnost na kterou má/nemá ŽL?
      V textu dotazu to není a taky tam není ani špitnutí o příjmech.

      Jak je vidět, vaše znalosti odpovídají NEnamyšlené ženské, která NEjedovatě ba přímo něžně doporučuje , jak si nabít ........
      Hezký den všem.

    • 4. 9. 2008 9:02

      Šárka (neregistrovaný) 193.86.111.---

      Re: FO použití stroje - není v majetku f
      Ještě že s Vámi nemám nic společného. Vycházela jsem z předpokladu,že bagr potřebuje použít pro zajištění příjmů.

    • 4. 9. 2008 9:17

      Vladimír 2 (neregistrovaný) 85.70.18.---

      Re: FO použití stroje - není v majetku f
      >>>>>>>osobní vlastnictví nemá ho v majetku firmy. Může
      >>>>>>>fyzická
      >>>>>>>osoba půjčit stroj sama sobě?
      >>>>>>>Jak je to potom se zaúčtováním nafty - je velká
      >>>>>>>spotřeba
      >>>>>>>ä nemůže to nikde jinde v nákladech použít.
      >>>>>>>Prosím někdo bude vědět nějaké varianty řešení.
      >>>>>>>Pokud by stroj vložil do majetku firmy - vede
      >>>>>>>podvojné
      >>>>>>>účto - jak se to dělá a pak co s tím. Uvažuje v
      >>>>>>>blízké
      >>>>>>>době o ukončení činnosti.

      >> >A pokud se podívám do zákona o dani z příjmů,tak by
      >>>podle mne na tento případ mohl být napasován par.24
      >>>odst.2 zc).Pokud bude mít FO příjmy,které budou přímo
      >>>souviset s použitím bagru a to ve stejném zdaňovacím
      >>>období a bude jasná vazba mezi příjmem a prací bagru.
      >>
      >>==Inu namyšlený chlap== je vždy ten, co si dovolí
      >>svým
      >>způsoben
      >>(dle vás-jedovatý tón) upozornit na to že ==Má
      >>odpověď
      >>nebyla tedy správná== Proč jste tedy odpovídala? Aby
      >>tazatelka
      >>jedovatě narazila až při kontrole?
      >>
      >>Pokud by tento případ mohl být
      >>=podle mne na tento případ mohl být napasován
      >>>par.24>odst.2 zc
      >>tak to tam můžete -pasovat- i taxikaření s ukradeným
      >>autem.
      >>Mimochodem, je v dotazu uvedeno k č e m u potřebuje
      >>bygr?
      >>Zda pro vlastní činnost (např. investice nebo opravy
      >>na vlastním majetku) nebo pro výdělečnou činnost na
      >>kterou má/nemá ŽL?
      >>V textu dotazu to není a taky tam není ani špitnutí o
      >>příjmech.
      >>
      >>Jak je vidět, vaše znalosti odpovídají NEnamyšlené
      >>ženské, která NEjedovatě ba přímo něžně doporučuje ,
      >>jak
      >>si nabít ........
      >>Hezký den všem.
      >Ještě že s Vámi nemám nic společného. Vycházela jsem z
      >předpokladu,že bagr potřebuje použít pro zajištění
      >příjmů.
      Hlavně to je moje štěstí a přál bych jej i ostatním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).