Hlavní navigace

Likvidátor-zdra. a soc.poj.

  • (neregistrovaný) 194.108.135.---

    3. 9. 2008 9:41

    Likvidátoři (a.s.) odvádí z vyplacené odměny zdravotní a sociální pojištění? V jakém § se můžu dočíst? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2008 12:14

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: likvidátor-zdra. a soc.poj.
      Příjmy likvidátorů jsou od 1.1.2008 považovány za příjem ze závislé činnost viz. § 6/1/b ZDP. Plátcem daně z příjmů a ZP tedy není sám likvidátor, ale společnost, která mu odměnu vyplácí.
      Odměna likvidátora vstupuje do vyměřovacího základu pouze u ZP, a to z důvodu novelizace § 5 zákona o veřejném zdravotním pojištění č. 48/1997 Sb., kam spadly mj. i statutáři a likvidátoři. Ustanovení § 3 zákona č. 589/1992 Sb., o pojistném na sociální zabezp. atd. se toto nedotklo, takže SP se z odměn likvidátorů neodvádí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).