Hlavní navigace

Ukončení pracujícího důchodce

  • (neregistrovaný) 77.104.245.---

    3. 9. 2008 10:18

    Prosím o radu, měli jsme pracujícího důchodce, vždy smlouvu na 1rok a podle potřeby jsme jí prodlužovali. Nyní jsme s důchodcem ukončili pracovní poměr k 31.8.2008 - podám odhlášku na OSSZ pak odhlášku na ZP pod kodem O nebo musí být O,D?
    Musím provést ještě něco nebo je to takhle v pořádku? Děkuji všem za odpověď.Mirka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2008 11:43

      jarka M (neregistrovaný) 85.70.179.---

      Re: ukončení pracujícího důchodce
      Dávám odhlášku OSSZ. odhlášku ZP kodem "O" (D by mělo být společně u kodu "P"), vydávám ZL a potvrzení o mzdě a sražených zál.na daních.

    • 3. 9. 2008 11:49

      Mirka (neregistrovaný) 77.104.245.---

      Re: ukončení pracujícího důchodce
      Děkuji za vaší odpověď, ale dost mě mate ten zápočtový list u důchodců se přeci nevydává nebo se pletu. Mirka

    • 3. 9. 2008 12:24

      xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

      Re: ukončení pracujícího důchodce
      v § 313 není žádná výjimka pro starobní důchodce (otázkou je, zda ho pak předá dalšímu zam-teli)
      u starobních důchodců je také velmi důležitá příloha - nemoc. dávky - aby nebyla překročena podpůrčí doba
      (samozřejmě - tato příloha se dokládá i ostatním zaměstnancům, jen ta podpůrčí doba je delší)

    • 3. 9. 2008 12:28

      Mirka (neregistrovaný) 77.104.245.---

      Re: ukončení pracujícího důchodce
      Děkuji za odpověď. Mirka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).