Hlavní navigace

Odpočet DPH z provize

  • (neregistrovaný) 88.146.53.---

    3. 9. 2008 11:11

    Dobrý den,
    dostala jsem takový dotaz a sama nevím.., když se prodává nemovitost přes RK, která je plátcem DPH a subjekt, který nemovitost prodává je taktéž plátce DPH, tak když prodejce platí provizi RK může si ji odečíst z daní???

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2008 12:28

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: odpočet DPH z provize
      Pokud se ptáte na DPH z provize, pak záleží na tom, zda prodej nemovistosti je či není osvobozen od DPH na výstupu. Pokud je prodej nemovitosti osvobozen od DPH, pak není nárok na odpočet DPH na vstupu - § 72 odst. 4. Pokud podléhá odvodu DPH na výstupu (neuplynuly 3 roky od nabytí nebo kolaudace), pak máte nárok na odpočet daně z provize RK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).