Hlavní navigace

DPH u sdružení FO

  • (neregistrovaný) 213.226.213.---

    3. 9. 2008 16:25

    Měl bych dotaz, jak je to s povinností stát se plátcem DPH, oba jsme začali podnikat společně, všechny příjmy se dělí 50/50. Normálně bych se musel stát plátce při překročení obratu 1 mil./12 měs. Je to tedy dohromady 2 mil. za sdružení?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 9. 2008 19:14

      Tonda (neregistrovaný) 81.90.174.---

      Re: DPH u sdružení FO
      Pro sdružení platí také 1 mil. společného obratu. Pokud vstoupíte do sdružení s někým, kdo už plátcem je, stáváte se plátcem také. Posuzuje se obrat společný.
      Upravuje to §94 odst.2 zákona o DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).