Hlavní navigace

Ubytování v Rusku a DPH ???

  • (neregistrovaný) 78.156.129.---

    4. 9. 2008 8:47

    Dobrý den,
    přišla nám z Ruska faktura na ubytování. Bude se na této faktuře účtovat také o DPH na účet 343 ?

    A jak to je s případnou možností navrácení DPH. Dá se to také dostat z Ruska ?

    Díky Tom

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2008 14:53

      Marek (neregistrovaný) 213.180.35.---

      Re: Ubytování v Rusku a DPH ???
      Dobrý den,
      můžete s tím naložit dvěma způsoby, buď to zaúčtujete celé včetně daně do nákladů (uznatelných - pokud jde o cestovní náhradu podle stanovených podmínek) a neřešíte to a nebo skutečně požádáte v Rusku o vrácení daně, což možné je, protože mezi námi a Ruskem funguje v tomto reciprocita - u nás § 83 ZDPH, v Rusku to řeší jejich zákon. Žádat tedy musíte podle tamních pravidel. Daň byste pak účtoval na jiný účet než českou DPH, nejčastěji se k tomu založí účet 344.
      Doporučuji se s tím nezabývat a dát to do nákladů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).