Hlavní navigace

Stavební práce-DPH

  • (neregistrovaný) 80.188.231.---

    4. 9. 2008 11:35

    Stavební práce v domě a pod domem =9% DPH
    stavební práce mimo dům = 19% DPH


    je to tak ? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2008 11:40

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Stavební práce-DPH
      Nelze to tak jednoznačně stanovit. Od 1.1.2008 je změna ZDPH a je nutno postupovat dle § 48 = stávající stavby a § 48a - novostavby.
      Nově se při zařazení do sazby daně u stavebních prací zahrnuje i příslušenství domu. Pokud se jedná o opravu venkovního bazénu, garáže, plotu apod. u stávajícího domu pro bydlení, uplatní se snížená sazba i pro tyto opravy - § 48.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).