Hlavní navigace

Ceny za účetnictví

• (neregistrovaný) 83.208.4.---

4. 9. 2008 14:24

Musím po přečtení pár příspěvků a dotazů reagovat:
    Ohledně cen za vedení účetnictví. Vždyť účetnictví je to hlavní, podle čeho firma musí fungovat. Na dobré účetní závisí běh firmy.
    Ceny za položky jsou opravdu někdy astronomické, ale jsme pořád jen lidé a záleží pořád na domluvě. A pokud za vedení účetnictví nechce firma zaplatit dobré odpovídající peníze, tak ať si vybere jinou účetní. Od toho máme tržní hospodářství.

Jsou také účetní firmy, které pod 5000,-- paušálu zakázky neberou.
    A na druhou stranu mají pravdu. Účetní profese není zas tak jednoduchá a hlavně, když ji dělá každý s minimálním vzděláním, ale s rekvalifikací účetního oboru, tak se nemůžeme divit, že neznají svou cenu při hodnocení své práce a za vidinou získání zakázky u firmy, ji podhodnocují. Pak se ostatním zdá 5000,- být hodně.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 9. 2008 16:46

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

Re: Ceny za účetnictví-reakce
      >Musím po přečtení pár příspěvků a dotazů reagovat:
      >Ohledně cen za vedení účetnictví. Vždyť účetnictví je
      >to hlavní, podle čeho firma musí fungovat.

to si myslíte Vy a některé další, ale to hlavní je řízení firmy, účetnictví je další v pořadí

Na dobré
      >účetní závisí běh firmy.
      nezní to trochu namyšleně?

>Ceny za položky jsou opravdu někdy astronomické, ale
      >jsme pořád jen lidé a záleží pořád na domluvě. A pokud
      >za vedení účetnictví nechce firma zaplatit dobré
      >odpovídající peníze, tak ať si vybere jinou účetní. Od toho
      >máme tržní hospodářství.
      >
      >Jsou také účetní firmy, které pod 5000,-- paušálu
      >zakázky neberou.
      >A na druhou stranu mají pravdu. Účetní profese není
      >zas tak jednoduchá a hlavně, když ji dělá každý s
      >minimálním vzděláním, ale s rekvalifikací účetního oboru,
      >tak se nemůžeme divit, že neznají svou cenu při
      >hodnocení své práce a za vidinou získání zakázky u firmy, ji
      >podhodnocují. Pak se ostatním zdá 5000,- být hodně.
      >

• 4. 9. 2008 17:14

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

On ten přístup vedení některých menších firem či OSVČ je opačný, pro ně je totiž účetnictví nutné zlo, které musí ze zákona podstupovat a které ani nevyužívají pro své rozhodování (třeba klasická s.r.o. s jedním společníkem a zam-cem v jedné osobě). Upřímně řečeno, jde o nabídku a poptávku, žádná cena není dost nízká, pokud to za ni je někdo ochoten dělat a žádná dost vysoká, pokud je někdo ochoten ji platit.

• 4. 9. 2008 18:44

Petr25 (neregistrovaný) 193.200.150.---

Přesně tak, Katuško. I já coby majitel dvou S.R.O. beru účetnictví jako buzeraci od státu a dělám jen proto, že pod hrozbou pokuty musím. K ničemu mi to není, mé podnikání to nijak neobohacuje, jen musím platit externí účetní firmu, což jsou moje peníze, které mě stát nutí vydávat (faktická konfiskace).

Na druhou stranu chápu, že management a majitelé firmy o 5000 zaměstnancích chtějí mít přehled o majetku a financích, takže účetnictví pořebují.

Proč má ale malé S.R.O. dělat účetnictví opravdu nechápu.

Takže i já jsem vybral účetní podle ceny, aby mi to ňák udělali. Co a jak dělají ale netuším, ani mě to nezajímá. Pak to na konci roku pošlu na obchodní rejstřík a když budou otravovat z berňáku, ukážu jim, že "něco" mám.

• 4. 9. 2008 19:18

Petr K. (neregistrovaný) 83.208.4.---

Ono, až přijde "berňák" tak už bude pozdě hledat dobrou účetní.
      Je to opět věc názoru. Co je a není důležité.

• 4. 9. 2008 21:46

Petr25 (neregistrovaný) 193.200.150.---

To ale potvrzujete mou tezi, že účetnictví se dělá kvůli berňáku, a ne proto, že by bylo potřebné/užitečné pro malé S.R.O. :-)

Jak už jsem ale napsal, chápu, že velké firmy by se bez účetnictví ve svém majetku a financích ztratily.

Já však se svou jednou židlí a jedním stolem účetnictví k ničemu nepotřebuju. Bohužel stát ho po mně pod hrozbou pokuty požaduje :(

• 5. 9. 2008 3:19

Luccco (neregistrovaný) 62.245.99.---

Pokud nechápete význam vedení účetnictví, potom opravdu nechápu, jak můžete být majitelem dvou společností ...

• 5. 9. 2008 8:59

jenže ten význam pro podnikatele má účetnictví, jen pokud jej umí dobře využívat, jestliže má majitel malého s.r.o. všechno "v hlavě" (nebo se to alespoň domnívá), pak účetnictví nepoužívá pro své potřeby a je pro něj jen další povinností, kterou musí splnit. Aby bylo účto užitečné i pro takového člověka, musel by s ním umět pracovat, pak je to velmi dobrý zdroj informací o vlastním podnikání. Ovšem tady zasáhne ta povinnost, takže nějaké praktické využití ustupuje do pozadí...

• 5. 9. 2008 10:10

Petr K. (neregistrovaný) 83.208.4.---

Právě proto je tady ta účetní , která by měla poradit, a vysvětlit pořádně výkazy tomu majiteli. Ale to rekvalifikovaná neudělá. Přesně jak píse pan Lukáš, nechápu jak může někdo mít dvě společnosti a nechápat význam účta. Bylo tady vždycky!

• 5. 9. 2008 11:48

nevím, jak by mu účetní výkazy vysvětlila, když jeho přistup je často takový: "mě to nezajímá, já tomu nerozumím a ani nechci, hlavně ať mám splněné povinnosti.... já mám přece vlastní přehled a toto nepotřebuji"

• 5. 9. 2008 14:32

A. (neregistrovaný) 80.188.201.---

chápu pana Petra25, vím o čem mluví. ale na druhou stranu těžko se to vysvětluje někomu, kdo stojí na druhé straně. Můj táta má malou s.r.o., o účetnictví nemá ani páru, to mu dělám já. nicméně i když se nedívá do výkazů, moc dobře ví, kde má peníze, které nejsou na účtě... logika... na to nepotřebuje papíry. Faktem je, že mě práce účetní baví, ale přesto si myslím, že takové papírování, jaké musí být v tomto státě je buzerací největšího kalibru. Nejvíce se o tom vždy přesvědčím při kontrolách z FÚ... Firmy v našem okolí mění svá sídla, aby se vyhnuli těmto buzeracím, což asi hovoří za vše... takže pane Petře25, doufám že máte alespoň dobrý finanční úřad, pokud ne, tak při první návštěvě budete chtít firmy zavřít, alespon já mám vždycky tu chut ;-) pěkný víkend

• 5. 9. 2008 15:01

Petr25 (neregistrovaný) 85.195.123.---

Myslím, že význam účetnictví pro VELKÉ firmy chápu. Kdybych měl společníky, nebo jsme byli A.S., tak budeme potřebovat mít přehled o chodu firmy a pak je účetnictví nutné.

Moje dvě S.R.O. nemají žádný majetek ani kancelář. Všechno outsourcujeme, sídlo máme virtuální na Praze 3.

Nějaké účetnictví pro nás dělá externí firma, nemám tušení jak, mě to nezajímá.

Účetnictví považuji za buzeraci od státu.

OSVČ také do limitu 15 mil nemusí dělat. Obrat mých dvou S.R.O. je pod 15 mil. ale účetnictví dělat musím.

Opakuji: nemám majetek, kancelář, nemáme zaměstnance a tedy ani mzdy.

Máme pouze vydané a přijaté faktury, což bych zvládl pouhou evidencí a daň 21 % spočítat umím i bez účetní. Stačí kalkulačka.

• 5. 9. 2008 15:39

jistě, ale daňovou účinnost některých nákladů na kalkulačce nespočítáte, jinak souhlasím s tou byrokracií, celý ten cirkus kolem daní stojí stát (tedy občany) víc, než kdyby se nic prokazovat nemuselo a daně se tím pádem platily nižší.

• 5. 9. 2008 16:35

Luccco (neregistrovaný) 62.245.99.---

>>
      >>Myslím, že význam účetnictví pro VELKÉ firmy chápu.
      >>Kdybych měl společníky, nebo jsme byli A.S., tak
      >>budeme
      >>potřebovat mít přehled o chodu firmy a pak je
      >>účetnictví nutné.
      >>
      >>Moje dvě S.R.O. nemají žádný majetek ani kancelář.
      >>Všechno outsourcujeme, sídlo máme virtuální na Praze
      >>3.
      >>
      >>Nějaké účetnictví pro nás dělá externí firma, nemám
      >>tušení jak, mě to nezajímá.
      >>
      >>Účetnictví považuji za buzeraci od státu.
      >>
      >>OSVČ také do limitu 15 mil nemusí dělat. Obrat mých
      >>dvou S.R.O. je pod 15 mil. ale účetnictví dělat
      >>musím.
      >>
      >>Opakuji: nemám majetek, kancelář, nemáme zaměstnance
      >>a
      >>tedy ani mzdy.
      >>
      >>Máme pouze vydané a přijaté faktury, což bych zvládl
      >>pouhou evidencí a daň 21 % spočítat umím i bez
      >>účetní.
      >>Stačí kalkulačka.

>
      >jistě, ale daňovou účinnost některých nákladů na
      >kalkulačce nespočítáte, jinak souhlasím s tou byrokracií,
      >celý ten cirkus kolem daní stojí stát (tedy občany)
      >víc, než kdyby se nic prokazovat nemuselo a daně se tím
      >pádem platily nižší.

Svým příspěvkem jsem se samozřejmě nechtěl pana Petra25 nijak dotknout. S byrokcií také nesouhlasím, ale na druhou stranu musím zase uznat, že kontrola je určitě nutná. Jak by to tady všecho potom vypadalo!!! Nicméně bych se určitě nebránil zjednodušení všech těchto postupů. Je určitě dobré, když má podnikatel všechny účty v hlavě, ale pochybuji, že jsou tak přesné a úplné jako výkazy vygenerované z UCE, které neshledávám zas až tak nesrozumitelnými pro laika se zdravým rozumem.
      Myslím, že kdyby jste se jim snažil trochu věnovat, určitě by Vám to ve vašem businssu pomohlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).